UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо знати: коли можуть заблокувати банківську картку

Експертка також розповіла, як уникнути таких ситуацій.

Українці активно користуються банківськими картками для отримання виплат або розрахунку за покупки. Але трапляються випадки, коли банківську картку можуть заблокувати.

Читайте також: Виплата пенсії: як діяти, коли загубив пенсійну картку

Експертка з фінансів, засновниця та СЕО izibank Анна Тігіпко в інтерв'ю «24 Каналу» розповіла про найпоширеніші причини для блокування картки та поділилася порадами, як діяти у таких ситуаціях.

Чому можуть заблокувати банківську картку

Експертка назвала п’ять найпоширеніших причин.

Банк підозрює шахрайство

Йдеться про нестандартні операції з карткою або сумнівну активність клієнта. Для прикладу, це може бути великий об’єм вихідних/вхідних переказів, проведення розрахунків у різних регіонах протягом короткого часу або на велику суму в нічний час, здійснення онлайн-покупки на значну суму, якщо до цього особа лише знімала готівку і ніколи не використовувала картку для інтернет-розрахунків.

Невірне введення PIN-коду

Найчастіше, банк блокує картку після трьох спроб введення неправильного PIN-коду. Також це має бути три рази поспіль.

Рішення суду або відкрите виконавче провадження

У такому випадку гроші заарештовують. Серед причин, наприклад, несплачені штрафи, податки або комунальні послуги. Підставою для цього є заява кредитора: податкової, комунальної компанії або дорожньої інспекції. Суд накладає арешт лише на ту суму, яка потрібна для сплати боргу.

Фінансовий моніторинг

Якщо банк фіксує, що людина отримує великі суми з різних рахунків, а потім переводить їх в готівку, то система може припустити, що йдеться про відмивання нелегальних доходів. Спочатку кредитор відмовиться проводити платежі й попросить клієнта надати документи й пояснення стосовно операцій, в тому числі – підтвердження, що гроші надходять у рамках чинного законодавства.

Закінчення терміну дії картки

Коли спливає термін дії картки –  банк блокує її. Для цього потрібно звернутися у банк, щоб її замінити.

Що робити, якщо банк заблокував картку

Експертка пояснила, що, як правило, клієнти отримують спеціальне сповіщення від банку через наявний канал зв'язку. Здебільшого це пуш-повідомлення або лист на електронну пошту. Якщо людина отримує інформацію про блокування картки, то варто діяти за таким алгоритмом:

Як діяти, щоб картку не заблокували

Аби уникнути повторення вище згаданих ситуацій потрібно дотримуватися кількох правил.

Навіть під час війни в країні продовжують діяти шахраї, тож українцям слід бути пильними. Часто зловмисники намагаються списати кошти з чужих банківських карт. Нагадаємо, як захистити банківську картку від шахраїв.