UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо знати: як не травмуватися під час ожеледі

Для цього потрібно дотримуватися певних рекомендацій.

Синоптики прогнозують, що найближчими днями на дорогах очікується ожеледиця. В цей період зростає ризик сезонного травматизму – можна легко послизнутися та впасти на вулиці. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як уникнути травм, коли на дорогах слизько.

Читайте також: Інфаркт міокарда: як розпізнати симптоми

Як захистити себе під час ожеледиці

У ЦГЗ нагадали прості правила, як уникнути травм, коли надворі ожеледиця. 

Так, необхідно обирати безпечний маршрут:

Взуватися та ступати уважно:

Допомагати іншим:

У ЦГЗ додали, що під час ожеледиці на ходу не можна відволікатися на телефон. Також необхідно бути уважними, несучи важкі пакети (але піл час ожеледиці цього краще не робити).

Фахівці зауважили, що деякі місця на вулиці можуть залишатися слизькими довше, наприклад ті, які не освітлюються прямим сонцем.

Читайте також: Важливо знати: як захиститися від серцево-судинних захворювань

Що робити, якщо впали

У випадку, якщо трапилося падіння, слід визначити, чи не отримали травму.

«Якщо болю не відчуваєте і не виявили ушкоджень, спробуйте повільно піднятися», – пояснили у ЦГЗ.

Якщо ви чи хтось інший ударився головою об землю, або є підозра на перелом, викликайте екстрену допомогу (103 або 112) і захистіть потерпілого від переохолодження до приїзду бригади.

Як зменшити біль після падіння

У ЦГЗ зазначили, що навіть якщо людина не отримала важких травм, удар від падіння може залишити синці та викликати біль, які триматимуться кілька днів.

Щоб зменшити біль, необхідно:

Відновлення може тривати від кількох днів до кількох тижнів.

«Деякі травми після падінь можуть проявитися не одразу. Тож якщо ви впали, поспостерігайте за відчуттями кілька днів. У разі появи незвичних, неприємних симптомів, обов’язково зверніться до лікаря», – резюмували у ЦГЗ.

Раніше ми писали, як захиститися від переохолодження та обмороження.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!