UA / RU
Підтримати ZN.ua

Таблетки для знезараження води: як їх правильно використовувати

Роз'яснення дали у ЦГЗ МОЗ України.

У ніч на 6 червня російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Це призвело до затоплення великої кількості населених пунктів. Вода поверхневих водойм у регіонах підтоплення має високий рівень забруднення.

Таку воду без очищення не можна пити та використовувати у господарстві – це може призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, де українці можуть отримати таблетки для знезараження води та як ними користуватися.

Де можна отримати таблетки для знезараження води

В умовах обмеженого доступу до чистої води або його відсутності, найефективнішим способом очищення води є таблетки для знезараження.

Читайте також: Заборонено пити неочищену воду: в яких регіонах діють обмеження

У МОЗ зазначили, що такі таблетки поставляються у постраждалі області централізовано.

«Таблетки для знезараження води можна отримати у центрах контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), місцевої влади або ж у виїзних бригад ЦКПХ, які наразі працюють у постраждалих регіонах», – йдеться у повідомленні.

Таблетки для знезараження води знищують бактерії, бактеріальні спори, цисти, грибки, водорості, найпростіших та віруси. Також доведена їхня ефективність проти мікроорганізмів, що спричиняють такі захворювання, як:

Як користуватися таблетками для очищення води

Для безпечного використання необхідно чітко дотримуватися дозування.

«Не ковтайте таблетки! Пам'ятайте, щоби таблетка почала діяти, після її розчинення у воді має минути щонайменше 30 хвилин. Не вживайте очищену воду раніше цього періоду часу», – пояснили у ЦГЗ.

У випадку, якщо вода має сильне забруднення або каламутна (з поверхневих водойм та відкритих колодязів) перед використанням таблеток для її очищення необхідно:

Таблетку потрібно розчинити саме в тій кількості відстояної/відфільтрованої води, яка вказана в інструкції щодо використання конкретної таблетки.

«Заборонено використовувати воду, яка має неприємний запах, нехарактерний колір, містить на поверхні плівки (райдужні, білі тощо), піну або інші ознаки, які викликають у вас сумнів щодо її безпечності», – додали фахівці.

Якщо вода не має видимих ознак забруднення (вода зі свердловин, колодязів), її також треба очищувати, оскільки вона може бути забруднена мікроорганізмами. Для цього таблетку розчиняють в кількості води, яка вказана в інструкції.

Читайте також: Обережно, ботулізм: українців закликали не їсти рибу невідомого походження

Що не можна робити з таблетками для знезараження води

У ЦГЗ дали такі рекомендації:

Фахівці додали, що зберігати таблетки для знезараження води потрібно в сухих і добре провітрюваних місцях, доступ дітей до яких обмежений.

Раніше ми писали, які способи знезараження води можна використовувати вдома.