UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підготовка до блекаутів: як вибрати повербанк для ноутбука

Це допоможе працювати та вчитися під час відключень світла.

Цієї зими українці також можуть зіткнутися з постійними відключеннями світла через ракетні обстріли з боку Росії. В такий період часто виникає потреба зарядити ноутбук.

Читайте також: Зима без світла: як правильно вибрати ліхтарик

Варто підготуватись до зими вже зараз і придбати повербанк, щоб ноутбук був завжди увімкнений і відсутність електроенергії не заважала вчитися чи працювати, пише NV.

Вибираючи повербанк, треба звертати увагу на певні моменти.

Перевірте сумісність

Переконайтеся, що він підтримує вихідні параметри, необхідні для зарядки вашого ноутбука. Це охоплює правильний тип роз'єму, наприклад, USB-C або інший сумісний роз'єм, а також відповідну потужність.

Інформація про потужність повербанку зазвичай вказана на його корпусі або в інструкції. Потужність вимірюється в міліампер-годинах (mAh) або в ваттах (W). Ваш ноутбук також має вказувати споживану потужність (наприклад, у ватах).

Відповідність портів

Порт USB-C тепер є стандартним способом підключення ноутбуків до зарядних пристроїв. Через це більшість повербанків мають ідентичний вихід USB C, який дозволяє заряджати ноутбуки.

Але якщо ваш ноутбук є старішою моделлю, вам потрібно переконатися, що зарядний порт сумісний із повербанком, який ви хочете використовувати. Ноутбуки деяких марок мають власні зарядні порти або обмежені зарядні слоти. Особливо це стосується їх тонких моделей.

Деякі повербанки поставляються з різними адаптерами або роз'ємами. Переконайтеся, що у вас є відповідний адаптер для вашого ноутбука. Перед використанням переконайтеся, що ваш повербанк повністю заряджений. Підключіть його до джерела живлення і дочекайтеся повного заряду.

Спостерігайте за зарядом

Слідкуйте за індикаторами стану повербанку, щоб переконатися, що ноутбук правильно заряджається. Після завершення зарядки відключіть зарядний пристрій від ноутбука і зберігайте його у безпечному місці.

Росія може знову наносити ракетні удари по об’єктам критичної інфраструктури, щоб залишити українців без світла та тепла. Краще завчасно підготувати свої домівку до складних часів. Нагадаємо, як утеплити вікна перед похолоданнями.