UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обережно, шахраї: як викрити сумнівні пропозиції роботи

Рекомендації дали у Мін'юсті.  

Під час війни аферисти та шахраї не припинили свою діяльність та продовжують ошукувати українців. У зоні ризику також перебувають громадяни, які шукають роботу. Шахраї можуть пропонувати роботу онлайн, за яку просять гроші в потенційних працівників. У пресслужбі Міністерства юстиції розповіли, як розпізнати пропозиції роботи, які містять шахрайські схеми.

Яку роботу найчастіше пропонують шахраї

У відомстві зазначили, що шахраї можуть пропонувати купити доступ до сайту/каналу із завданнями чи безкоштовний онлайн-проєкт.

Читайте також: Важлива інформація: українців попередили про шахраїв у Польщі

Завдання можуть бути різними: робити фіктивні замовлення на сайті онлайн-магазину нібито для підвищення його рейтингу, є випадки, коли аферисти пропонують працювати перекладачем текстів з англійської мови без знання англійської мови та перекладати тексти за допомогою онлайн-перекладача.

Але, щоб отримати доступ до сайту, де є база таких клієнтів, яким необхідний переклад, потрібно заплатити гроші.

Шахраї, в залежності від вакансій, обіцяють різні заробітні плати: від 400 до 8000 гривень у день.

Також у вакансіях від аферистів часто пишуть, що виконувати необхідно прості завдання у будь-який час та в будь-якому місці, наприклад, вдома з мобільного телефона.

«Трапляються випадки, коли шахраї виплачують незначну заробітну плату в кількасот гривень, щоб заохотити людину більше вкласти власних грошей, аби заробити більше», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Правила безпеки: як шахраї отримують доступ до ваших соціальних мереж

Як розпізнати шахрайські пропозиції роботи

Найчастіше у таких пропозиціях:

У Мін'юсті зауважили, що якщо людина натрапила на подібну вакансію від імені відомого бренду, слід перевірити інформацію про вакансію на офіційному сайті потенційного роботодавця, адже шахраї можуть створювати сайти, які дуже візуально схожі на сайти відомих брендів.

Як уникнути схеми шахрайства при пошуку роботи

Для цього слід дотримуватися таких рекомендацій:

Якщо людина стала жертвою шахрайства, необхідно заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції або повідомити про випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

Як себе убезпечити від аферистів читайте у матеріалі Віктора Конева «Обережно, шахраї! Нові схеми і як від них захиститися» на ZN.UA.