UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обережність не завадить: як захиститися від ботулізму

Для цього слід дотримуватися певних правил.

З приходом тепла зростає ризик харчових отруєнь та кишкових інфекцій. Зокрема, минулого місяця в Україні зафіксували 12 випадків з підозрою на ботулізм, з них у п'яти осіб діагноз підтвердився, ще по семи випадках очікуються результати досліджень. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, чому виникає ботулізм та як уберегтися від нього.

Чому виникає ботулізм

Ботулізм – це харчове отруєння, яке може закінчитися смертельно. У ЦГЗ пояснили, що причиною ботулізму є токсин, який виділяє бактерія Clostridium botulinum.

Читайте також: Свято без отруєння: як правильно зберігати великодні продукти

«Ці бактерії зустрічаються в природі в багатьох місцях. Вони утворюють спори, які діють як захисні оболонки та допомагають бактеріям виживати в навколишньому середовищі, навіть в екстремальних умовах. Зазвичай спори не викликають у людей хвороби, навіть якщо їх з’їсти. Але за певних умов вони можуть рости й виробляти один із найсмертоносніших токсинів», – йдеться у повідомленні.

Найпоширенішою причиною ботулізму є саме домашні консервовані продукти з м’яса та риби, адже їх зазвичай виготовляють без дотримання відповідних технологій приготування.

Як розпізнати ботулізм: головні симптоми

Людина, до організму якої потрапили токсини, через 12-36 годин після цього може відчувати такі симптоми:

У ЦГЗ додали, що ботулінічний токсин блокує сигнал до скорочення м’язів і викликає їхній параліч.

«Що більше токсину було в їжі, тим інтенсивнішими є симптоми. У разі повного паралічу дихання людина може померти», – пояснили фахівці.

Читайте також: Отруєння грибами: як його уникнути

Як захиститися від ботулізму

У ЦГЗ пояснили, що для того, щоб уберегтися від ботулізму, потрібно:

Якщо виникла підозра на ботулізм, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Тривале перебування на сонці є небезпечним, оскільки зростає ризик отримання сонячного удару. Також від спеки особливо потерпають люди похилого віку, діти до двох років, а також особи з хронічними захворюваннями та психічними розладами. Нагадаємо, як уберегтися від спеки та запобігти погіршенню стану здоров’я.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!