UA / RU
Підтримати ZN.ua

Небезпека на природі: як захиститися від кліщів

Рекомендації дали у МОЗ.

З настанням весни на вулиці з’являється багато кліщів, які можуть переносить безліч небезпечних захворювань. Фахівці Міністерства охорони здоров'я спільно з проєктом «Бережи себе» розповіли, як захиститися від кліщів та що потрібно робити при їх укусі.

Що треба знати про кліщів

Кліщі живуть у високій траві та кущах. Поширені чутки про те, що вони стрибають з дерева – це міф. Кліщів добре видно на світлому одязі.

Поки людина рухається, кліщі не вчепляться в неї. Їжу вони почнуть шукати, коли людина зупиниться та присядете відпочити. Рухаються кліщі знизу догори — досить повільно.

Чим довше кліщ на тілі – тим більше ризиків, що він передасть якусь інфекцію.

Читайте також: Здоровий сон: в МОЗ розповіли, як допомогти дитині побороти кошмари

Як захиститися від кліщів

У МОЗ дали такі рекомендації:

Читайте також: Правильне харчування при стресі: рекомендації МОЗ

Що треба робити при укусі кліща

У МОЗ підкреслили, що при укусі слід забути про застарілі правила типу помазати кліща олією/лаком/вазеліном. Не треба його крутити руками чи випалювати.

Необхідно взяти або пінцет з гострими кінчиками або спеціальну ручку-ласо (нею можна кліща прокрутити). Їх можна купити в аптеці або в ветеринарних крамницях.

«Щоб знизити ризики хвороби Лайма протягом 72 годин після укусу, ви можете випити 1 таблетку антибіотика доксицикліну. Такі поради дає Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC). Це особливо доречно, якщо кліщ пробув у тілі понад 36 годин. Обов’язково перед цим порадьтесь з лікарем!», – йдеться у повідомленні.

Раніше вчені з Університету Вашингтона повідомили, що колір одягу людини може приваблювати комарів.