UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ядерний удар: як діяти в перші хвилини

Росія неодноразово погрожувала застосувати проти України ядерну зброю.

Президент Росії Владімір Путін підписав указ про зміну ядерної доктрини РФ. Тепер вона передбачає, що підставою для завдання ядерного удару може стати «агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави», а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками. Указ «Про затвердження Основ державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування» був опублікований 19 листопада та вже набув чинності.

Читайте також: Наявність ядерної зброї може стати стимулом для НАТО запросити Україну в Альянс ‒ Дикий

Ворог неодноразово погрожував українцям застосуванням ядерної зброї, тож краще знати алгоритм дій, який може врятувати життя у небезпечній ситуації.

У випадку застосування ядерної зброї, використання “брудної бомби” або вибуху на АЕС головне правило лишається незмінним: почувши сирену, прямуйте в укриття, пише dovidka.info.

Увімкніть радіо, телебачення або скористайтесь інтернетом для отримання сповіщення про відповідну загрозу та про подальші дії.

Оперативну інформацію має повідомити ДСНС, Генштаб, поліція чи місцева влада на сторінках їх офіційних сайтів чи соцмереж або в офіційних каналах у Viber чи Telegram. Якщо інтернет-звʼязок буде нестабільним, можна використовувати полегшені версії соцмереж (Facebook Lite, Messenger Lite). Однак є велика ймовірність, що в зоні ураження ядерною зброєю зовсім не працюватиме інтернет та засоби звʼязку, буде відсутнє електропостачання. А тому заздалегідь подбайте про наявність радіоприймача з живленням від батарейок. Це може бути єдиним засобом звʼязку в надзвичайній ситуації.

Як діяти, якщо ядерний вибух застав на вулиці

 

Що робити, коли ви дісталися до укриття

Як діяти, якщо ядерний вибух застав вас у приміщенні

Що робити, якщо ядерний вибух застав вас у дорозі

Нагадаємо, вчені з Університету Нікосії на Кіпрі вирішили прорахувати, яким чином можливий ядерний вибух позначиться на людях, які ховаються у приміщенні. Вони з'ясували, що навіть ті, хто перебувають на безпечній відстані від епіцентру вибуху, можуть опинитися у зоні безпосереднього ризику.