UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гнів, біль, лють: психолог дала поради, які допоможуть оговтатися після трагічних подій

Кожна ворожа атака несе горе і втрати.

Через війну, яку розпочала Росія, українці живуть в умовах постійного стресу. Підступні удари ворога по житловим будинкам, лікарням, торгівельним центрам обертаються трагедіями, після яких важко оговтатись. Таким став і ворожих удар по лікарні «Охматдит».

Читайте також: Розлучені війною: психологиня дала поради сім’ям, які живуть на відстані

Кандидатка психологічних наук Олена Любченко розповіла, як прийти до тями у такий важкий час, пише NV.

«Нескінченність зла — вражає. Відсутність меж, за які воно може зайти, приголомшує. Бомбити дітей в Маріупольському театрі, здавалося б, край, але бомбити онкохворих дітей Охматдиту — це за межами меж. Тому зараз стільки гніву, болі, люті, бажання миттєвого покарання та купа міцних емоцій», – пояснила вона.

За словами експертки, ми всі вже знаємо, що робити:

«Останнє — важливо. Враховуючи стан українців, який я діагностую майже щодня, наголошую, що сильний емоційний сплеск на фоні виснаженості та вигоряння може призвести до стану спустошення, навіть загострення хвороб та депресивних епізодів. Тому, нам зараз треба бути дуже прагматичними та розсудливими. Чітко дотримуватися щоденної калькуляції: те, скільки я втратил/а фізичних сил та емоційних ресурсів, поповнюю такою ж, а краще більшою кількістю фізичних сил та емоційних ресурсів. У валізці стрес-менеджменту в кожного свої засоби: від базових — сон, їжа, прогулянки, обійми, до специфічних — квіточки, танці, музика, друзі», – порадила психологиня.

Через постійні удари Росії по об’єктам критичної інфраструктури, українці цього літа живуть в умовах постійних відключень світла. Це негативно впливає на психологічний стан кожного з нас. Психолог дала поради, як боротися з дискомфортом, який виникає через відключення світла.