UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ризикованих у сплаті кредитів в Україні стало менше на 2 мільярди грн

Обсяг NPL скоротився до 36,1%

Частка непрацюючих кредитів у банківському секторі зменшився до 36,1%. Це на 1,3% менше, ніж на початку року. “Ключовий фактор скорочення частки NPL – зростання працюючого кредитного портфеля, який протягом І кварталу зріс на 34,6 млрд грн, або на 3,1%”, – зазначає Національний банк України.

Читайте також: Споживчі кредити: кредитування техніки, одягу та товарів для дому зросло

У грошовому вираженні, обсяг “поганих кредитів” зменшився на 2 мільярди гривень. всього обсяг непрацюючих кредитних зобов'язань складає 420,3 млрд грн. Ці кредитні зобов'язання в основному пов'язані з списанням роздрібних кредитних ліній приватного капіталу.

“Витрати банків на відрахування в резерви під кредити залишаються низькими, а рівень дефолтів – знижується. Портфель чистих гривневих корпоративних кредитів зростає три квартали поспіль, зокрема поза межами державних програм, завдяки пожвавленню попиту на гривневі кредити внаслідок відновлення бізнес-активності”, – вказують в НБУ.

Ці дані узгоджуються з оцінкою кредитного ринку, та зокрема щодо пожвавлення кредитування.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну за підрахунками НБУ, частка непрацюючих кредитів (NPL) в банківській системі України майже вдвічі скоротилась з 2018 року: з 55% до 27%.

Найбільший інтерес на кредитному ринку – до позик МСП, довгострокових і гривневих кредитів. Попит на довгострокові позики підвищується три квартали поспіль. Потреба в оборотному капіталі й капітальних інвестиціях та реструктуризація боргів посилили попит на кредити бізнесу, на попит для МСП також вплинули нижчі процентні ставки