UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід не зайшов достатньо далеко в питанні санкцій проти Росії — Financial Times

Два роки санкцій, можливо, і не змогли поставити економіку Росії на коліна, але вони все ж мають вплив.

Росія обігнала Іран як країна, проти якої було запроваджено найбільшу кількість санкцій, налічується понад 18 000 активних заходів, спрямованих проти російських фізичних і юридичних осіб. Росію було відрізано від світової фінансової системи, і понад 300 мільярдів доларів її активів по всьому світу було заморожено.

Передбачалося, що цей шок підірве економіку Росії й змусить президента Владіміра Путіна сісти за стіл переговорів. На жаль, цього не сталося. Економіка Росії була ослаблена, але не знищена, повідомляє Financial Times.

Читайте також: Зростання російського ВВП дає певні уроки — але не ті, про які думає Путін — Financial Times

Європа повинна посилити дотримання наявних санкцій, щоб не допустити потрапляння західних компонентів у російський військово-промисловий комплекс. Крім того, потрібно посилити санкції проти важкої промисловості, яка була задіяна для підтримки військових дій. І нарешті, використати заморожені російські активи для фінансування перемоги та відновлення України.

"Під удар має потрапити ядерна промисловість, а також компанії, що виробляють сталь, алюміній і благородні гази, такі як гелій. Військові дії, як і раніше, фінансуються за рахунок доходів від продажу вуглеводнів. Подальше обмеження і зрив поставок російської нафти та газу має вирішальне значення. Ми повинні чинити тиск на "Газпром" і її дочірні компанії, а також покарати країни, які допомагають російській нафті потрапити на світові ринки", — зазначив Андерс Фог Расмуссен, колишній прем'єр-міністр Данії.

Читайте також: Російська економіка залишається стійкою попри санкції — Financial Times

Західні лідери мають подолати свою нерішучість у використанні заморожених російських активів для підтримки України. У перші дні конфлікту демократичні уряди заблокували доступ Росії до валютних резервів на суму понад 300 мільярдів євро. Зараз, коли політики по обидва боки Атлантики ламають голову над тим, як фінансувати військові дії Києва, це джерело доходу, яке не варто ігнорувати.

Досі уряди країн G7 побоювалися, що у відповідь на такий крок інші країни виведуть свої резерви з держав-членів. Ці побоювання перебільшені. Більше занепокоєння має викликати те, що бездіяльність призведе до успіху Росії в Україні.

Два роки санкцій, можливо, і не змогли поставити економіку Росії на коліна, але це не означає, що вони не впливають. Санкції ніколи не стануть стовідсотково ефективною зброєю, потрібно використати все, що є в арсеналі Заходу, щоб забезпечити перемогу України.