UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вибори до Європарламенту повинні виявити найкраще в Європі, а не найгірше — Politico

Громадяни Європи потребують глобального бачення, а не лише локального.

Будь-який політичний консультант скаже вам, що вся політика є локальною. Однак цьогорічні вибори до Європейського парламенту, які відбудуться 6-9 червня поставлять це твердження під сумнів. Дійсно, є багато місцевих незгодних з правлячими партіями, але від Гази до України, від міграції до цін на продукти харчування та енергоносії — це неправильно вважати, що розв'язання цих проблем є локальним. Зовнішня політика більше не є просто приємною річчю — вона стала необхідністю, пише видання Politico.

П'ять років, що минули з часу останніх європейських виборів, продемонстрували, як ризики, що колись були локалізовані в межах країн чи регіонів, можуть вийти далеко за їхні межі. Європейці повинні пам'ятати, що сказав минулого року міністр закордонних справ Індії Субраманьям Джайшанкар: їм потрібно перестати думати, що проблеми Європи — це проблеми світу, але проблеми світу — це не проблеми Європи.

Читайте також: Ультраправі готуються перемогти на виборах до Європарламенту – що кажуть про Україну

Принаймні, стан політики в Америці має стати тривожним сигналом для Європи. Загрозу становить не лише версія націоналізму "Америка понад усе" колишнього президента Дональда Трампа — з погрозами припинити підтримку України та запровадити 10-відсоткові тарифи на всі товари, що ввозяться в країну. Хоча адміністрація президента Джо Байдена позиціонує себе як багатосторонню та інтернаціоналістичну, вона все ще стикається з розділеним Конгресом.

Більше того, ЄС вже продемонстрував, що може робити великі стрибки вперед у формуванні внутрішньої та економічної політики у відповідь на великі потрясіння: члени ЄС погодилися переглянути фінансову архітектуру блоку у відповідь на фінансову кризу 2008 року; Covid-19 стимулював ЄС фінансувати свій безпрецедентний фонд відновлення, вперше взявши на себе спільний борг; а програма Fit for 55 поєднала екологічну необхідність з економічною вигодою.

Крім того, протягом лише одних вихідних у лютому 2022 року ЄС зробив кардинальні кроки на підтримку українських біженців, надавши їм право на тимчасове проживання, роботу та підтримку. Це Європа в найкращому вигляді: принципова, моральна, згуртована та ефективна.

Читайте також: Як змінилися настрої у Європі щодо України та що кажуть про «втому» – дискусія у ECFR

Однак це не завжди так. Конфлікт у Газі показує, що коли справа доходить до врегулювання кризи, здатність Європи використовувати єдність і вплив є обмеженою.

Європейські вибори повинні виявити найкраще, що є в Європі, а не лише викликати найгірше. З цією метою Європейський гуманітарний форум наступного тижня надає шанс подолати політичні розбіжності й показати світові, що Європа готова вирішувати проблеми, коли інші відступають.

На порозі нового п'ятирічного мандату ЄС необхідно обговорити ідеї на майбутнє. Як зазначено в новому звіті Міжнародного комітету порятунку, є чотири сфери, які відчайдушно потребують такого нового мислення: криза у сфері миротворчості, голод, притулок та міграція, й глобальні проблеми.

Читайте також: Приготуйтеся. Вибори 2024 року можуть шокувати світ – CNN

По-перше, Європа зіштовхується з кризою у сфері миротворчості. Наприклад, Судан — батьківщина найбільшої у світі гуманітарної кризи переживає критичний момент.

По-друге, голод. Поки фермери протестують в Європі, 45 мільйонів дітей у віці до п'яти років страждають від гострого недоїдання в усьому світі. Не дивно, що так званий глобальний Південь звинувачує багату Північ у невиконанні своїх обіцянок.

По-третє, притулок та міграція. За відсутності справедливої та ефективної загальноєвропейської системи, яка б працювала як для держав, так і для мігрантів, ЄС був змушений покладатися на нестабільні угоди з третіми країнами.

Читайте також: Європа зіштовхується з прірвою у витратах НАТО на оборону в 56 мільярдів євро — FT

По-четверте, глобальні проблеми потребують глобальних інституцій, які відповідають поставленим цілям. Інституції, створені для управління міжнародними фінансами після Другої світової війни — Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і регіональні банки розвитку — зіштовхуються із закликами реформувати спосіб надання фінансування. Однак їм також необхідно змінити спосіб надання допомоги країнам, що перебувають у стані конфлікту, де зараз проживає 50% вкрай бідного населення.

"Вибори до Європейського Парламенту відобразять розмаїття Європи й покажуть новий баланс сил на континенті. Але новий баланс сил також змінився у світі — і Європа повинна його враховувати", — підсумувало Politico.