UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ультраправі готуються перемогти на виборах до Європарламенту – що кажуть про Україну

Єдиної позиції у правих європейських політиків щодо України немає

Європейські ультраправі партії десяти країн ЄС, які зустрілися третього грудня в Італії, пообіцяли реформувати Європейський Союз. Це може стати можливим у випадку їхньої перемоги на виборах до Європарламенту у 2024 році, яку вони прогнозують та якої будуть домагатися. Їхня мета – посилити підхід ЄС до питання міграції та пом'якшити кліматичну політику задля захисту робочих місць і промисловості. Впевненості у силах їм надає нещодавна перемога антиімміграційної «Партії свободи» Герта Вілдерса у Нідерландах. 

«Наша мета – стати принаймні третьою за величиною (групою в парламенті ЄС) після правоцентристів і соціалістів, і відігравати вирішальну роль», – сказав віце-прем'єр-міністр Італії Маттео Сальвіні, який приймав зустріч, повідомляє Reuters.

Читайте також: Як змінилися настрої у Європі щодо України та що кажуть про «втому» – дискусія у ECFR

Ультраправа група «Ідентичність і демократія» (ID) зараз є шостою за величиною в Асамблеї ЄС, поступаючись також ліберальним, зеленим і консервативним групам, але за останніми даними опитувань вона претендує на четверте місце.

Виступаючи на зібранні у Флоренції по відеозв'язку, Вілдерс сказав, що сподівається, що його успіх, «політичний землетрус в Нідерландах і Європі», може стати «початком хвилі перемог на національних виборах» для союзників-однодумців.

Сальвіні виступив проти рішення ЄС заборонити нові автомобілі з викидами CO2 з 2035 року, і його підтримав співголова «Альтернативи для Німеччини» (AfD) Тіно Хрупалла, який закликав «припинити війну проти автомобілів».

Джордан Барделла, президент французької партії Марін Ле Пен «Національне об'єднання», зірвав оплески, виступаючи італійською мовою і заявивши, що Європа не може стати «5-зірковим гуртожитком для Африки» та пов'язав масову імміграцію з насильством і злочинністю.

Читайте також: «Пастка-27»: Як у країнах Європи ставляться до прийому України у ЄС – дослідження ECFR

Що європейські праві заявляють про Україну

З інших питань єдності було менше. Вілдерс засудив надмірні державні витрати, в той час як Сальвіні виступив проти правил бюджетної дисципліни єврозони, а німецькі та австрійські ультраправі розійшлися в думках щодо війн – як між Україною та Росією, так і між Ізраїлем та ХАМАСом.

«Україна не може виграти цю війну, вони повинні її зупинити», – заявив Хрупалла (AfD), звинувативши санкції ЄС проти Росії у пригніченні німецької економіки і закликавши до відновлення імпорту російського газу через газопровід «Північний потік».

«На нашу думку, підтримка, яку ми надаємо війні в Україні, є неправильною, і так само неправильно підтримувати війну Ізраїлю проти [палестинців]», – сказав Гаральд Вілімський з Австрійської партії свободи (FPOe).

Сальвіні, який колись був палким прихильником російського президента Володимира Путіна, заявив журналістам, що його партія «чітко підтримувала кожну інтервенцію на захист України фактами, голосами і грошима».

Читайте також: Як світ розділився щодо війни в Україні та майбутнього світового порядку – дослідження ECFR

Прихід до влади у країнах Європи політичних сил, які виступають проти військової підтримки Києва та мають сентименти щодо порозуміння й дружби з Москвою, вже не виглядає як щось фантастичне. Чи може кількість скептично налаштованих щодо України політиків перерости в негативну якість пояснює Петро Герасименко у статті «Чи втратить Україна підтримку Європи і що буде наступного року» на ZN.UA.