UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС пояснили чому деякі члени поїхали на «інавгурацію» Путіна

Країни ЄС не мають єдиної позиції щодо невизнання легітимності Путіна як президента РФ

У Єврокомісії вважають, що участь представників деяких країн-членів ЄС у процедурі так званої «інавгурації» російського диктатора Владіміра Путіна 7 травня не ставить під сумнів узгоджену політику ЄС щодо підтримки України. 

«Ця подія в Москві була скоріше протокольним заходом, включаючи запрошення послів з країн по всьому світу. Більшість країн-членів ЄС вирішили не брати участь, з причин, які перерахував Верховний представник ЄС [Жозеп Боррель]: Путін… [має ордер на арешт від Міжнародного кримінального суду], порушує міжнародне право та Хартію ООН, створює дуже репресивну систему в самій Росії. Ми всі – 27 країн ЄС, оголосили дуже чітко, що ми думаємо про ці так звані президентські вибори», – сказав речник Єврокомісії Петер Стано, повідомляє DW.

Читайте також: Спроба Путіна побудувати нову імперію приречена, тому Захід має прискорити її смерть – Foreign Policy

Представник Єврокомісії зазначив, що участь дипломатичних представників країн-членів ЄС в інавгурації Путіна було суверенним рішенням цих країн, але посол ЄС, голова делегації ЄС в Москві, не брали участі. Також Стано визнав, що країни ЄС не мають єдиної позиції щодо невизнання легітимності Путіна як президента РФ.

Нагадаємо, що про участь в «інавгурації» оголосили: 

Читайте також: Для Путіна протистояння Ізраїля з ХАМАСом — подарунок, а для Байдена — серйозний відтік коштів — FT

До цього МЗС України заявило, що держава не бачить правових підстав для визнання Путіна демократично обраним і легітимним президентом Російської Федерації та закликало інші держави не визнавати результати російських псевдовиборів. 

У Держдепі США заявили, що «ми не вважаємо ці вибори вільними і чесними, але він [Путін] – президент Росії і збирається залишатися на цій посаді надалі».