UA / RU
Підтримати ZN.ua

Топ-дипломат ЄС розкритикував «ізраїльську окупаційну владу»

Іспанія, батьківщина Жозепа Борреля, нині очолює зусилля на підтримку палестинської державності

Глава зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Жозеп Боррель 26 травня розкритикував Ізраїль за запровадження «каральних заходів» проти Палестинської автономії, назвавши його «ізраїльською окупаційною владою». Про це він сказав, виступаючи поруч з прем'єр-міністром Палестинської автономії Мохаммедом Мустафою, державність якої вирішили визнати Іспанія, Ірландія та Норвегія.

Боррель перерахував виклики, що стоять перед палестинським урядом, включаючи «небезпечну соціально-економічну кризу, вплив на гуманітарну трагедію в Газі, закриття територій на Західному березі річки Йордан та інші каральні дії, такі як оголошення ізраїльської окупаційної влади про скорочення всіх податкових надходжень, які належать вам», – сказав топ-дипломат ЄС, звертаючись до Мустафи, повідомляє POLITICO.

Читайте також: Ізраїль погрожує "знищити" владу Палестини, якщо МКС видасть ордери на арешт його лідерів

Ізраїльсько-палестинський конфлікт глибоко розділив Європейський Союз. У той час як батьківщина Борреля, Іспанія, минулого тижня взяла на себе ініціативу підтримати палестинську державність. Німеччина та Франція є одними з більшості країн ЄС, які утрималися від такого кроку. Майже дві третини з 27 країн ЄС ще не готові зробити це, зазначає видання.

Після того, як Іспанія, Ірландія та Норвегія виступили з ініціативою визнання палестинської держави, США розкритикували те, що вони називають «одностороннім визнанням». Але Мустафа вважає, що настав час для більшої кількості європейських країн надихнутися прикладом трьох європейських урядів.

Читайте також: Ізраїль змусив послів Іспанії, Ірландії та Норвегії дивитися відео зі звірствами ХАМАС

«Ми повністю впевнені, що багато європейських країн-однодумців підуть цим шляхом і офіційно визнають державу Палестина в найближчому майбутньому», – сказав Мустафа разом з міністром закордонних справ Іспанії Хосе Мануелем Альбаресом, який прийняв його у постійному представництві Іспанії при ЄС в Брюсселі.

Альбарес, зі свого боку, заявив, що закликатиме своїх колег з ЄС «підтримувати міжнародне право» і рішення Міжнародного суду ООН, який минулого тижня постановив, що Ізраїль повинен припинити військові операції в місті Рафах.

Читайте також: "Нагорода за тероризм": Нетаньягу відреагував на рішення деяких країн визнати Палестину

Нагадаємо, 10 травня військовий кабінет Ізраїлю вирішив розширити військову операцію у Рафаху – місті на півдні Сектора Гази. Це відбулося незважаючи на попередження президента США Джо Байдена у випадку проведення військової операції в Рафаху зупинити поставки наступального озброєння.

Раніше головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан запросив ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта, а також трьох лідерів палестинського руху ХАМАС, заявивши, що вони відповідальні за воєнні злочини. 

Читайте також: Рішення МКС щодо ордерів на арешт ізраїльських лідерів може завдати шкоди суду — Politico

США погрожують МКС санкціями через ордер на арешт Нетаньягу. Про наслідки можливого рішення МКС для України, та до чого тут справа Путіна пише Володимир Кравченко у статті «Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України» на ZN.UA.