UA / RU
Підтримати ZN.ua

Топ-чиновник Європейської комісії подав у відставку через безкоштовні перельоти

Чиновника підозрюють у тому, що він припустився конфлікту інтересів.

Керівник транспортного департаменту Європейської комісії Генрік Хололей залишає свою  посаду через можливий корупційний скандал, повідомляє POLITICO.

Нещодавно видання оприлюднило інформацію про те, що він користувався безкоштовними рейсами авіакомпанії Qatar Airways у той час, як його команда вела переговори щодо великої авіаційної угоди з державою Перської затоки.

У середу стало відомо, що Хололей залишить свою посаду генерального директора департаменту транспорту, який в Брюсселі називають DG MOVE, і стане політичним радником без управлінської відповідальності в DG INTPA, департаменті Комісії, який відповідає за міжнародне партнерство. 

Пізніше представник Комісії підтвердив журналістам, що Хололей перейде на свою нову посаду 1 квітня.

Сам Хололей оголосив про зміну роботи в електронному листі співробітникам.

«Шановні друзі та колеги! Я хотів повідомити вам, що п’ятниця буде моїм останнім днем у DG MOVE. Я впевнений, що ви бачили нещодавнє висвітлення в пресі моєї участі в міжнародних конференціях. Це заважає DG MOVE рухатися вперед із завданнями, які важливі для більш безпечної, стійкої та продуманої транспортної системи, на яку заслуговує Європа», – написав Хололей. 

Він додав, що сам попросив перевести його на іншу посаду.

Місяць тому видання POLITICO повідомило, що згідно з матеріалами розслідування, Хололей дев’ять разів безкоштовно літав бізнес-класом Qatar Airways у період з 2015 по 2021 рік. Шість безкоштовних рейсів відбулися під час укладення угоди про доступ до ринку між ЄС і Дохою. Ще чотири рейси були оплачені урядом Катару або групою, яка має зв’язки з Катаром.

Читайте також: Вражаючий скандал і попередження для ЄС: NYT про корупцію в Європарламенті

Ця інформація негайно викликало шквал критики, заклики до розслідування та вимоги переглянути правила. Спершу комісія наполягала на тому, що Хололей не порушував жодних правил, але згодом вирішила зробити їх більш жорсткими, щоб унеможливити подібні випадки в майбутньому.

Наразі здійснюється внутрішнє розслідування стосовно фактів польотів.

Читайте також: У справі про корупцію євродепутатів знайшли російський слід – прем’єр Польщі

Цей інцидент стався на тлі того, як інституції Брюсселя намагаються зберегти репутацію після  корупційного скандалу – так званого «Катаргейт» – пов’язаного зі звинуваченнями в тому, що уряди Катару та інших іноземних держав платили членам Європарламенту та іншим особам за виконання їхніх завдань у Європейському парламенті. Єврокомісія та Рада ЄС досі не були залучені до скандалу.