UA / RU
Підтримати ZN.ua

Союзники бояться розпаду Росії. Коли розвалювався Радянський союз, то були рівно ті самі питання. Але жодної катастрофи не сталося – ексглава МЗС Литви

Він також розкритикував стратегію обережної і "повільної" допомоги України, внаслідок чого Україна платить у війні набагато дорожчу ціну.

Колишній глава міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс переконаний, що країни-партнери України не мають боятися розпаду Росії, адже такі самі побоювання були і перед розвалом СРСР. Про це він розповів у інтерв’ю для Європейської правди.

Він зазначив, що сценарій розвалу Російської Федерації не виключений, але й не гарантований, і рішення у цьому – за росіянами.

"Коли ми говоримо про завершення війни, то не йдеться про те, що ваша армія захопить Москву. Це – задача росіян. Якщо вони хочуть повернутися до цивілізованого світу, їм потрібні зміни. І вони самі повинні захопити Москву. Я кажу не про Пригожина чи когось такого, а а про тих, хто хоче змінити режим. Їм це робити. Нам треба зважати на можливість розвалу Російської імперії. Але розвалювати її – то не наш обов’язок", – зауважив Лінкявічюс.

Ексглава МЗС Литви розкритикував стратегію обережної і "повільної" допомоги України, внаслідок чого Україна платить у війні набагато дорожчу ціну.

"Коли ми кажемо, що Україна має перемогти, то треба усвідомлювати: це також означає, що Росія має програти. А це для декого також дуже важкий наслідок. Бо давайте зізнаємося: Захід завжди непокоїться питанням того, хто в такому разі контролюватиме ядерну зброю. І після цієї вистави Пригожина… хто може виключити, що одного дня ядерна зброї не потрапить до військових груп, які не пов’язані з урядом. І це вже може завдати не просто шкоди, а катастрофи. І цього не хочуть – не лише в Росії, а й на Заході. Але я тут нагадаю: коли розвалювався Радянський союз, то були рівно ті самі питання. Але жодної катастрофи не сталося", – додав він.

Читайте також: У Балтійському морі збільшили кількість військових кораблів країн НАТО перед самітом 

Раніше президент Литви Гітанас Науседа заявляв, що, попри інтенсивні дискусії між країнами НАТО, на саміті Альянсу у Вільнюсі вдасться домовитися про такі зобов'язання перед Україною, які не розчарують Київ. Водночас, він зазначив, що Україна отримає "чимало", але не все, на що сподівається.