UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опозиція у Польщі підготувала свій план щодо польсько-українських відносин

У польсько-українських відносинах не потрібні емоції, вважає Дональд Туск

Лідер найрейтинговішої польської опозиційної партії «Громадянська платформа» Дональд Туск розкритикував політиків від керівної партії «Право і Справедливість», які виступили з низкою критичних заяв щодо України та допустили можливість торговельної війни. 

«Ми підготували план з чотирьох пунктів для стабілізації польсько-українських відносин. У вівторок [26 вересня] ми оголосимо його разом з нашими експертами. У польсько-українських відносинах не потрібні емоції. Не може бути політики «стінка на стінку», – заявив Туск на зустрічі з виборцями в Коніні, передає onet. 

Читайте також: Чи будуть українці у Польщі отримувати допомогу у 2024 році: думка експерта

За словами Туска, Україна є дуже важливим партнером для Польщі і сьогодні потребує допомоги, тому що йде війна. 

«Але через деякий час це буде країна, з якою потрібно буде влаштовувати відносини в інтересах Польщі. Я просив би швидкої реакції від президента [партії «Право і справедливість» Ярослава] Качинського і [прем’єр-міністра] Матеуша Моравецького, чи вони вжили якихось заходів з цього приводу», – сказав Туск.

Туск коротко зазначив, що план опозиції складатиметься з наступних пунктів:

  1. Гарантії участі у відбудові України;
  2. Створення плану військової допомоги Україні; 
  3. Чіткі правила, правовий та організаційний порядок щодо українських біженців та соціальних виплат;
  4. Рішення для логістичної інфраструктури, через яку українське зерно може транспортуватися до Польщі та за її межі.

Читайте також: У Міноборони Чехії закликали України та Польщу до примирення: "Якщо цього не станеться, ми всі програємо"

Нагадаємо, що 15 жовтня у Польщі відбудуться парламентські вибори, на яких змагаються дві найрейтинговіші політичні партії – керівна «Право і Справедливість» та опозиційна «Громадянська платформа».   

Українці в останні місяці стали жертвою прагнення «ПіС» виграти вибори. Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко аналізує це загострення у відносинах у статті «Як Україні не посваритися із Польщею й чому виник скандал».