UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа повинна переозброїтися на тлі нових загроз — глава Міноборони Німеччини

На тлі того, як США збільшують увагу до Індо-Тихоокеанського регіону, Європі необхідно більше самостійності.

Європа повинна забезпечити собі кращу обороноздатність, оскільки до кінця десятиліття можуть з'явитися нові військові загрози, навіть якщо увага її союзника у сфері безпеки США зміститься на Індо-Тихоокеанський регіон, заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Пентагон розробляє інструменти ШІ для Індо-Тихоокеанського командування на тлі загрози з боку Китаю — Bloomberg

Росія значно збільшила виробництво зброї, щоб продовжувати вторгнення в Україну, також вона загрожує країнам Балтії, Грузії та Молдові, сказав Пісторіус в інтерв'ю Welt am Sonntag.

Тим часом Сполучені Штати, швидше за все, скоротять військову присутність у Європі, оскільки починають приділяти більше уваги Індо-Тихоокеанському регіону.

"Ми, європейці, повинні більше долучатися до досягнення безпеки на нашому власному континенті", - сказав Пісторіус, зазначивши, однак, що регіону знадобиться час, аби збільшити виробництво озброєнь.

Читайте також: Якщо війну "заморозять", через кілька років Росія нападе знову. Можливо, на НАТО — Кулеба

"У нас є близько 5-8 років, щоб надолужити згаяне, з точки зору збройних сил, промисловості та суспільства", - додав він.

За його словами, Європа усвідомлює, що їй, можливо, доведеться компенсувати потенційне зменшення американської допомоги Україні, якщо Вашингтон не зможе домовитися про нове фінансування.

Обрання більш дружнього до Європи уряду в Польщі тепер має дозволити Веймарському трикутнику - Берліну, Парижу і Варшаві, більше розвивати військову співпрацю, вважає Пісторіус.

"Ми повинні з'ясувати, як найкраще розташуватися на східному фланзі на основі оборонних планів НАТО", - сказав він, зазначивши, що хоче якнайшвидше відвідати Польщу наступного року.

Пісторіус поки не передбачає того, що армія Німеччини повторить подібні масштабні місії, які вона виконувала в Афганістані та Малі. 

"Але невеликі місії, зокрема, у сфері військового консультування або співпраці з країнами, які не обов'язково поділяють наші цінності, будуть мати важливе значення. Альтернативою було б припинити будь-які контакти з цими країнами і просто віддати їх росіянам і китайцям, а це було б значно небезпечніше", - заявив він.

Читайте також: Путін готується до довгої "гри" в Україні. У Кремль повернулася експансіоністська риторика — аналітики

Раніше повідомлялося, що Росія з її імперськими амбіціями становить найбільшу і найнагальнішу загрозу для країн НАТО. Після закінчення інтенсивних бойових дій у війні проти України московському режиму може знадобитися від шести до десяти років для відновлення своїх збройних сил. За цей час Альянс повинен забезпечити можливість своїх збройних сил стримувати РФ і, в разі необхідності, воювати проти Росії. Лише так можна зменшити ризик нової війни в Європі, вважають дослідники Німецького товариства зовнішньої політики (DGAP).