Сполучені Штати занадто довго забезпечували безпеку Європи. Після закінчення холодної війни європейські країни здійснили глибокі й тривалі скорочення своїх оборонних бюджетів. За оцінками, континент витратив би додатково 8,6 трильйона доларів на оборону протягом 30 років, якби зберіг рівень військових витрат часів холодної війни.
Немає жодної вагомої причини для того, щоб потребувати допомоги з боку США. Європа складається з багатьох великих країн з продуктивною економікою. Вони повинні були б мати можливість впоратися з конфліктом, але за десятиліття вони стали надто слабкими, зазначає Financial Times.
В Європі й Америці розрізнені оборонні підприємства виробляють обмежену кількість найсучаснішої зброї на Землі, але намагаються виробляти важке озброєння швидко й у великих масштабах. Попри всі розмови про те, хто витрачає найбільше на оборону у відсотках від валового внутрішнього продукту, Росія наразі виробляє більш ніж удвічі артилерійських снарядів щомісяця, ніж Європа і США разом узяті.
"Витрати на оборону й обороноздатність — це дві різні речі. Наприклад, Німеччина щороку витрачає на оборону значно більше, ніж Франція, але мало чим може похвалитися. Французька армія має шість потужних загальновійськових бригад, готових до розгортання і виконання бойових завдань, в той час як Бундесвер ледве може зібрати одну боєздатну бригаду", — пише видання Financial Times.
Питання, яке має поставити собі кожна європейська країна, звучить так: чи готові ви захищати себе? І питання, яке повинні поставити собі США: якщо наші європейські союзники не можуть навіть захистити себе, то хто вони — союзники чи клієнти?
"Німеччина — найважливіша економіка Європи, але вона покладається на імпортовані енергоносії та запозичену військову силу. Лідери США по всьому спектру підтримують Європу і бачать цінність багаторічних альянсів. Але коли ми спостерігаємо, як європейська сила атрофується під американським протекторатом, виникає питання, чи не полегшила наша підтримка Європі ігнорування власної безпеки", — повідомляє Financial Times.
Європейці повинні продовжувати відновлювати свій промисловий і військовий потенціал. І Європа повинна подумати, як саме вона збирається жити з Росією, коли війна в Україні закінчиться.
"У США виправдання війни часто залежить від сучасної теорії доміно: якщо ми не зупинимо Путіна в Україні, він на цьому не зупиниться. Але настав час для Європи стати на власні ноги. Це не означає, що вона повинна стояти наодинці, але вона не повинна продовжувати використовувати Америку як "милицю"", — підсумовує видання.