UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо Росія кине виклик НАТО, то Калінінград «нейтралізують» першим – посол Литви

Він зазначив, що Балтійське море стало внутрішнім морем НАТО.

Після вступу Швеції в НАТО Балтійське море стало внутрішнім морем Північноатлантичного альянсу, а якщо Росія вирішить напасти на когось із країн-членів, то місто Калінінград «нейтралізують» першим.

Про це посол Литви у Швеції Лінас Лінкявічюс написав у соцмережі Х.

«Якщо Росія наважиться кинути виклик НАТО, Калінінград буде «нейтралізований» першим. Попередні брехливі звинувачення Росії в тому, що вона оточена НАТО, тепер стають реальністю», − зазначив він.

Що саме посол мав на увазі під словом «нейтралізований», він не пояснив.

Читайте також: Країни НАТО мають лише три роки, щоб підготуватися до нападу Росії — Польща

Калінінград на карті / Google Maps

Балтійське море омиває територію дев'яти держав: Литви, Естонії, Латвії, Росії, Польщі, Німеччини, Данії, Фінляндії, але найбільше узбережжя у Швеції.

Калінінград розташований при впаданні річки Преголя в Балтійське море на території німецького регіону Східна Пруссія, який анексував СРСР. Місто є адміністративним центром Калінінградської області – напіексклаву Російської Федерації, який межує з Польщею та Литвою.

У відповідь на слова посла Литви прессекретар калінінградського губернатора Дмітрій Лисков заявив, що «Калінінград надійно захищений і не боїться загроз НАТО, оскільки в регіоні базується Балтійський флот РФ». Він додав, що РФ має чотири порти у морі: Калінінград, Балтійськ, Санкт-Петербург та Усть-Луга.

Читайте також: Atlantic Council: Путін спростував свою пропаганду про причини війни з Україною, роззброївши кордони Росії з НАТО

Нагадаємо, Швеція подала заявку на вступ до НАТО разом з Фінляндією – майже два роки тому – після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Нещодавно у службі безпеки країни підтвердили, що Росія є головною міжнародною загрозою для безпеки Швеції. Лише 26 лютого 2024 року парламент Угорщини, останнім серед парламентів країн-членів НАТО, проголосував за членство Швеції в Альянсі й ратифікував заявку на вступ. 

Президент РФ Владімір Путін послідовно звинувачував НАТО у тому, що організація нібито спровокувала російське вторгнення в Україну. За словами кремлівського диктатора, роки розширення Альянсу «створили загрозу безпеці Росії, у якої врешті-решт не залишилося іншого вибору, окрім як захищатися». Ця досить очевидна вада в логіці Кремля опинилася в центрі уваги 26 листопада 2023 року, коли Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що Росія вивела життєво важливі системи протиповітряної оборони з Калінінграда, щоб компенсувати дедалі більші втрати в Україні.