UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дуда проситиме відправити більше військових НАТО у Польщу, Байден не погоджується ‒ Bloomberg

Також Варшава хоче, щоб Вашингтон прискорив постачання озброєння в країну.

Президент США Джо Байден заявив, що немає необхідності в додаткових американських військових для зміцнення кордонів Польщі, незважаючи на прохання глави країни Анджея Дуди про надання більшої кількості солдат і техніки, щоб зменшити занепокоєння з приводу можливої російської агресії на східному фланзі НАТО.

Анджей Дуда і прем'єр-міністр Дональд Туск зустрінуться з Байденом у Білому домі у вівторок, пише Bloomberg.

Читайте також: Польща підтримує перебування військ НАТО в Україні – очільник МЗС

Із моменту повномасштабного вторгнення Росії два роки тому Польща стала воротами для близько 80% західної гуманітарної та військової допомоги Україні. На її території збільшилася присутність військ Альянсу. Зокрема минулого року США створили гарнізон у Познані і розмістили в країні 10 000 військовослужбовців. Зустріч із Байденом збігається з 25-ю річницею членства Польщі в НАТО.

Дуда заявив у понеділок, що під час переговорів з Байденом і главою альянсу Єнсом Столтенбергом запропонує країнам-членам НАТО підвищити мінімальний рівень витрат на оборону з 2% до 3% ВВП.

Читайте також: У Польщі оцінили «гонку озброєнь»: витрати ЄС на оборону зросли на 19,7, а Росії – на 292 відсотка

Польща готується витратити близько 4% свого ВВП на оборону в цьому році, що є частиною зусиль зі стримування російської агресії і заміни обладнання, переданого Україні. Значна частка замовлень припадає на американську промисловість.

Минулого року Вашингтон схвалив запланований продаж Польщі гелікоптерів AH-64E Apache та супутнього обладнання на суму близько 12 мільярдів доларів, а також озброєння на 10 мільярдів доларів, включно з 18 високоточними ракетними установками HIMARS. Це на додаток до інших закупівель, включаючи танки Abrams і системи протиповітряної оборони Patriot.

Читайте також: Польща розмістила новий батальйон біля кордону з Білоруссю

Нагадаємо, чисельність армії Польщі вже складає понад 193 тисяч військових. Країна підтверджує намір зробити найсильніше сухопутне військо у Європі.

Також Польща здійснює масштабне переозброєння армії. Крім Abrams та HIMARS, програма передбачає виробництво великої кількості сучасної зброї у партнерстві з Південною Кореєю.