UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чехія відмовляється від власної валюти – коли там запрацює євро

Влада і бізнес визначаються з ризиками, але планують завершили оцінку до кінця року

Чехія планує незабаром відмовитись від власної валюти та долучитись до загальноєвропейського євровалютного простору. Відповідне звернення до Національної економічної ради Чехії та парламенту, ухвалив уряд, повідомляє Radio Prague.

Читайте також: Ваучери на €2500 малому та середньому бізнесу для євроінтеграції – як отримати 
Читайте також: Долар чи євро: у яку валюту краще вкласти гроші

На першому етапі планується перехідний механізм балансування валют і обмінних курсів з євро. Потім має бути здійснено повноцінну відмову від євро та припинення використання внутрішніх національних грошей.

Для того, щоб оцінити всі ризики та вигоди, уряд просить Національну економічну раді та парламент долучитись до вивчення питання і сформувати остаточну позицію не пізніше жовтня 2024 року. На початку 2025 року урядовці планують затвердити вже конкретні заходи щодо переходу на загальноєвропейську валюту. Таким чином у 2025 році Чехія може почати процес переходу на використання євро як єдиної валюти в державі.

Що може дати перехід на євро – які є ризики?

В більшості країн ЄС, які долучились до євро після його затвердження єдиною європейською валютою відбувся тимчасовий економічний спад. Водночас входження у валютний єврокордор додає потужності фінансову сектору країни та синхронізує чимало операційних процесів як на рівні національної економіки, так і на рівні макроекономічних процесів. в країнах, що долучились до єврозони дещо знижуються доходи громадян, проте починається стрімке зростання інвестування, зокрема у промисловий та фінансовий сектор.

На сьогодні в Чехії використовується чеська крона, яка почала діяти у 1993 році під час відновлення окремої чеської держави.

Чехія пропонує шукати артилерійські снаряди для України за межами ЄС, оскільки Європа не встигає виконати свою обіцянку щодо поставки 1 мільйона боєприпасів до березня. Розглядається можливість звернутися збройових компаній Південної Кореї, Туреччини та Південної Африки. Прага підштовхує країни ЄС до фінансування закупівлі 450 000 артилерійських снарядів, доступних в інших країнах.