Криза на газовому ринку Європи може повернутися наступної зими, і ціни можуть зрости більш ніж удвічі з пожвавленням попиту. Помірні температури та спроби скоротити споживання спричинили падіння базового рівня природного газу до позначки менш ніж 40 євро за мегават-годину з рекордних рівнів, досягнутих у серпні минулого року після того, як Росія стиснула потоки трубопроводів, пише Bloomberg.
За словами делегатів газової конференції Flame в Амстердамі, самозаспокоєння серед споживачів – від промисловості до електростанцій і домогосподарств – становить загрозу ймовірного посилення ринку до зими.
Цієї зими Європу врятувала м’яка погода та слабкий попит на ЗПГ (зріджений природний газ) з боку Китаю, але невідомо, чи триватимуть і далі ці пом'якшувальні умови. Контракти на зимовий місяць уже вказують на прибуток, але ринок, можливо, недооцінює, наскільки він може стати жорсткішим із першими морозами.
«Ранні зимові холоди – це найстрашніше», – сказала Саманта Дарт, аналітик Goldman Sachs Group Inc., в інтерв’ю в кулуарах конференції. Ціни вище 100 євро все ще є «дуже реалістичними», хоча слабкий попит може затримати зростання, яке банк раніше очікував у серпні.
Також незрозуміло, яка частина зниження попиту – спричинена зростанням цін минулого року – є постійною, а яка – чутливою до ціни та може повернутися.
Згідно з даними торгового гіганта Vitol Group, ринок залишатиметься напруженим, доки після 2026 року не з’явиться нова поставка зрідженого природного газу.
Ринок «буде набагато більш вразливим до ризиків», сказав на конференції Стюарт Сандерс, голова короткострокової торгівлі ЗПГ у Vitol.