UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї урядовцям заборонили використовувати iPhone

Працівникам держустанов заборонено приносити на роботу американську техніку.

Влада Китаю заборонила чиновникам центральних урядових установ використовувати iPhone та інші іноземні пристрої для роботи і взагалі приносити їх в офіси, пише The Wall Street Journal.

За даними джерел видання, співробітники отримали  такі інструкції від своїх керівників у робочих чатах та на нарадах.

Ця вказівка є черговим кроком  у кампанії Пекіна, спрямованій на скорочення залежності від іноземних технологій та посиленні кібербезпеки.

Такий крок Пекіна може мати негативні наслідки для іноземних брендів у Китаї, включаючи Apple, який є лідером ринку смартфонів високого класу. Компанія отримує від продажів в Китаї   близько 19% свого загального доходу.

Пекін упродовж багатьох років обмежував використання iPhone державними службовцями під час роботи, однак зараз цю заборону розширили.

Читайте також: У Сенаті Сполучених Штатів хочуть заборонити Tik-Tok по всій країні – Reuters

Обмеження Китаю є відповіддю на   заборону в США продукції Huawei Technologies, а також додатку TikTok, що належить Китаю. Обидві країни побоюються  можливого витоку даних на тлі посиленого акценту на національній безпеці та погіршення відносин.

Крок Пекіна, ймовірно, мотивований як національною безпекою, так і економічними проблемами, вважає Пол Хенле , колишній директор Ради національної безпеки Китаю за колишніх президентів Джорджа Буша та Барака Обами.

Що стосується безпеки, Пекін може бути стурбований доступом до даних державних службовців. На економічному фронті Китай, швидше за все, отримає збільшення частки ринку вітчизняних виробників.

Пекін закликає свої агентства та державні підприємства замінити іноземні технології, включаючи комп’ютери, операційні системи та програмне забезпечення, власними продуктами, які вони вважають безпечними та контрольованими.

У 2021 році уряд Китаю  обмежив використання автомобілів Tesla військовим персоналом і співробітниками ключових державних компаній, посилаючись на побоювання, що дані, які збирають автомобілі, можуть бути джерелом витоку конфіденційної безпекової інформації.

Apple, одна з найдорожчих американських технологічних компаній , яка покладається на Китай і як на великий ринок, і як на виробничий майданчик, досі була убезпечена від технологічної битви між двома провідними економічними державами світу. Оскільки більшість продуктів Apple збирається в Китаї, Apple є джерелом мільйонів робочих місць у країні.

Упродовж багатьох років Apple дотримувалася жорстких законів Китаю щодо цифрових свобод, видаляючи тисячі додатків, які китайські чиновники називали незаконними, зі свого магазину додатків. Це стосується, зокрема, програм віртуальної приватної мережі або VPN, які дозволяють користувачам обходити китайські інтернет-фільтри, а також деякі програми для відеоігор.

Читайте також: Apple передасть дані китайських користувачів під контроль Пекіна

Прагнення Пекіна зміцнити кібербезпеку Китаю почалися щонайменше десять років тому, коли Едвард Сноуден оголосив, що у 2013 році Агентство національної безпеки США проникло в китайські комп’ютерні мережі.

Уряди Китаю та Заходу наклали низку заборон на різні пристрої та технології, вироблені іншою стороною. 

Наприкінці минулого року США ввели нові експортні обмеження на передові напівпровідники та обладнання для виробництва чіпів, намагаючись перешкодити американським технологіям посилити військову міць Китаю. У січні Сі закликав політиків країни зосередитися на розвитку незалежного та контрольованого ланцюга поставок технологій.

США  наклали обмеження на комунікаційне обладнання  китайських компаній, включаючи Huawei, яке Вашингтон назвав загрозою національній безпеці через побоювання, що воно може шпигувати на користь Пекіна. Huawei заперечує звинувачення.

Читайте також: Тисячі російських чиновників відмовляться від iPhone через побоювання ФСБ щодо шпигунства з боку США

Також багато штатів  США забороняють державним службовцям використовувати додаток TikTok для коротких відео  на робочих телефонах та ноутбуках, а в деяких випадках — і в державних мережах Wi-Fi. 

Торік повідомлялось, що виробник цифрових гаджетів компанія Apple має намір прискорити виведення своїх заводів із Китаю.