UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тайвань звинуватив Китай у психологічній війні проти жителів острова на тлі наближення виборів

Пекін посилює тиск на Тайвань.

Міністерство оборони Тайваню в суботу, 6 січня, звинуватило Пекін у загрозі авіаційній безпеці та веденні психологічної війни проти населення острова через нещодавню серію запусків китайських повітряних куль, зафіксованих поблизу або над островом, на тлі наближення виборів на Тайвані. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Китайські винищувачі та повітряна куля перетнули серединну лінію Тайванської протоки — Міноборони Тайваню 

Можливість використання Китаєм повітряних куль для шпигунства привернула багато уваги в лютому, коли Сполучені Штати збили, за їхніми словами, китайський аеростат для спостереження. Пекін заявляє, що це був цивільний аеростат, який випадково збився з курсу.

З минулого місяця Міністерство оборони Тайваню повідомляло про кілька випадків польотів китайських повітряних куль над Тайванською протокою. Цього тижня воно заявило, що кілька повітряних куль пролетіли над островом поблизу головних військово-повітряних баз.

У свіжій заяві Міноборони Тайваню наголосило, що ці повітряні кулі становлять "серйозну загрозу" міжнародній авіаційній безпеці, враховуючи маршрути польотів аеростатів.

Міністерство додало, що, згідно з його аналізом, повітряні кулі були частиною китайської тактики "сірої зони" проти Тайваню "в спробі використати когнітивну війну для впливу на моральний дух” населення острова.

Міноборони Тайваню у суботу також повідомило, що протягом попередніх 24 годин виявило ще дві китайські повітряні кулі.

Тайбей раніше казав, що ці повітряні кулі призначені для моніторингу погоди і збивалися з курсу через вплив вітрів, але нещодавні заяви про те, що вони є частиною тактики "сірої зони” є рішучішими, ніж попередні коментарі.

Читайте також: Підтримка України, вибори в США та загроза вторгнення Китаю на Тайвань: прогнози FT для світу на 2024 рік

Протягом останніх чотирьох років Тайвань скаржиться на активізацію військових маневрів Китаю, зокрема, на регулярні польоти винищувачів над протокою.

Сполучені Штати, найважливіший міжнародний партнер Тайваню і постачальник зброї, з тривогою спостерігають за зростанням напруженості на острові, який є центром виробництва напівпровідників.

Відповідаючи на запитання про повітряні кулі на прес-конференції у Вашингтоні, речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі сказав, що не може нічого коментувати.

"Ми, очевидно, підтримуємо демократію і демократичні інститути Тайваню, і ми хочемо бачити там вільні, чесні, відкриті, прозорі вибори. І ми, безумовно, усвідомлюємо, що зовнішні гравці можуть спробувати втрутитися", - сказав він.

Китай заявляє, що неодноразові звинувачення з боку уряду Тайваню у втручанні у вибори є "брудними трюками", спрямованими на підвищення шансів перемоги керівної Демократичної прогресивної партії, яку Пекін критикує, називаючи її представників сепаратистами.

Західне джерело у сфері безпеки на умовах анонімності заявило Reuters, що за допомогою повітряних куль Китай надсилає Тайваню дуже просте передвиборче послання.

"Ми пильно стежимо за вами, і ви не можете сховатися", - сказало джерело.

Читайте також: Сі Цзіньпін у новорічному привітанні заявив, що "возз'єднання з Тайванем неминуче"

Тайвань перебуває у стані підвищеної готовності через військову і політичну активність Китаю напередодні президентських і парламентських виборів на острові 13 січня. Тайбей заявляє, що Китай чинить військовий та економічний тиск, намагаючись втрутитися у вибори.

Нещодавно високопоставлений китайський чиновник закликав народ Тайваню зробити "правильний вибір". Він описав голосування як вибір між миром і війною, процвітанням і занепадом.