UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сподобатись Китаю: ISW про те, навіщо Кремль підняв по бойовій тривозі Тихоокеанський флот

Росія намагається показати себе рівноправним оборонним партнером Китаю.

Кремль, ймовірно, намагається представити Росію рівноправним оборонним партнером Китаю перед візитом міністра оборони КНР Лі Шанфу до Москви. Саме для того, щоб вразити Китай, Росія раптово розпочала навчання Тихоокеанського флоту. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зауважили, що попри запланований візит Лі Шанфу до Москви і зустріч з міністром оборони Росії Сєргєєм Шойгу для обговорення двостороннього оборонного співробітництва та питань регіональної та глобальної безпеки, міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган заявив, що Китай не буде продавати зброю Росії та регулюватиме експорт до Росії товарів, які мають подвійне цивільне та військове призначення.

Читайте також: Витік документів Пентагону: Китай міг погодитись надати Росії летальну зброю — The Washington Post

«Коментарі Ціня є продовженням зусиль Китаю риторично применшити свою підтримку Росії та продемонструвати, що існують межі «безмежного» партнерства, про яке Росія та Китай заявили перед повномасштабним вторгненням в Україну. ISW оцінило, що Путін не зміг забезпечити необмежене двостороннє партнерство з Китаєм, на яке він, ймовірно, сподівався, коли президент КНР Сі Цзіньпін відвідував Москву з 20 по 22 березня», – йдеться у звіті ISW.

Кремль, вважають аналітики, ймовірно, сподівається зробити себе більш привабливим для Китаю і саме для цього розпочав навчання Тихоокеанського флоту Росії. Таким чином Кремль хоче продемонструвати військово-морську міць Росії в Тихому океані. 

«Перевірки боєготовності російського Тихоокеанського флоту, ймовірно, покликані дати Китаю сигнал про те, що Росія підтримує китайські цілі безпеки в Тихому океані та що Росія залишається рівноправним військовим партнером, який може діяти як тихоокеанська держава попри деградацію російської військової потужності в Україні», – сказано у звіті.

Читайте також: Китайська компанія імпортувала мідь із окупованих українських територій

Нагадаємо, українські військові все частіше знаходять у російській зброї компоненти з Китаю на тлі скорочення постачання техніки до Росії із західних країн через санкції.