UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін закликав військових Китаю поглиблювати планування бойових операцій

За словами Сі, ситуація з безпекою в Китаї стала більш нестабільною і невизначеною.

Китайський лідер Сі Цзіньпін закликав військових своєї країни поглибити планування бойових дій, щоб збільшити шанси на перемогу в реальній війні. Про це повідомляє Reuters.

Сі сказав, що світ вступив у новий період потрясінь і змін, а ситуація з безпекою в Китаї стала більш нестабільною і невизначеною, в коментарях, які він дав військовим під час інспекційної поїздки до штабу командування Східного театру воєнних дій армії Китаю у провінції Цзянсу.

Це командування відповідає за безпеку східного Китаю, включаючи Східно-Китайське море і Тайванську протоку.

На початку цього року Сі закликав Китай посилити здатність гарантувати національну безпеку і перетворити збройні сили на “велику сталеву стіну".

Читайте також: Відносини ЄС і Китаю спіткнулись об Україну

Китай повинен протистояти виступам за незалежність і сепаратистським діям на Тайвані, а також втручанню зовнішніх сил, сказав тоді китайський лідер.

Зокрема, Пекін неодноразово закликав американських чиновників не контактувати з тайванськими лідерами, розцінюючи це як підтримку бажання острова закріпити незалежність. 

Після візиту колишнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань у серпні минулого року Китай влаштовував масштабні військові навчання навколо острова.

Читайте також: Китай прийняв військові кораблі РФ, які пройшли поблизу Тайваню та Японії — Reuters

Китай ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили, щоб взяти Тайвань під свій контроль. У 2005 році Пекін ухвалив закон, що дає йому правову основу для військових дій проти Тайваню, якщо той відокремиться або зробить спробу відокремитися.

Заклик Сі посилити боєготовність пролунав у той час, коли міністр фінансів США Джанет Єллен прибула до Пекіна для переговорів, спрямованих на послаблення напруженості у відносинах між Штатами і Китаєм.

"Ми повинні наполегливо мислити і вирішувати військові питання з політичної точки зору, наважуватися воювати, вміти воювати і рішуче захищати наш національний суверенітет, безпеку та інтереси розвитку", - сказав Сі військовим.

У квітні китайський лідер проінспектував Південне командування зі штабом в Гуандуні, до сфери відповідальності якого входить Південно-Китайське море, на більшу частину якого претендує Пекін. Тоді він також наголосив на необхідності поглиблення військових навчань і підготовки.

Читайте також: Міністерка фінансів США прибула до Китаю з візитом, спрямованим на зниження напруженості у відносинах

За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає «виплекати сад світової Сі-вілізації». Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського «Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?».