Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив двом ветеранам американської авіаційної групи "Летючі тигри", які воювали на боці Китаю під час Другої світової війни, що Пекін і США "повинні та зобов'язані" досягти мирного співіснування, пропонуючи подальші кроки для обох сторін для зниження напруженості. Про це повідомляє Reuters.
У своїй відповіді на лист пілотів Гаррі Мойєра і Мела Макмаллена Сі сказав, що народи Китаю і США мали спільного ворога в боротьбі проти Японії і встановили "глибоку" дружбу.
"Дивлячись у майбутнє, Китай і Сполучені Штати, як дві великі країни, несуть більш важливу відповідальність за мир, стабільність і розвиток у світі. Вони повинні та зобов'язані досягти взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва", - сказав Сі.
Його заклик до стабільних і мирних відносин пролунав після низки зустрічей і переговорів між офіційними особами США і Китаю в останні місяці, спрямованих на зниження напруженості та відновлення каналів зв'язку, в тому числі контактів між військовими країн.
Американська авіаційна група, відома як "Летючі тигри” складалася з колишніх американських пілотів, найнятих Китайською Республікою, очолюваною Гоміньданом, для боротьби проти Японії в 1941-1942 роках.
Пілоти групи широко відомі в Китаї своїми подвигами у боротьбі проти більших японських сил, коли вони піднімалися в небо зі злітно-посадкових смуг у сільській місцевості, прокладених вручну китайськими жителями.
Раніше повідомлялося, що віцепрезидент Китаю Хань Чжен заявив державному секретарю США Ентоні Блінкену під час переговорів у кулуарах Генеральної Асамблеї ООН у понеділок, 18 вересня, що обидві сторони повинні піти назустріч одна одній.
Адміністрація Байдена намагалася зменшити напруженість, відправивши до Пекіна низку офіційних осіб, зокрема Блінкена в червні та міністра торгівлі Джину Раймондо наприкінці серпня. Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.