Лідер Китаю Сі Цзіньпін похвалив уряд прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана за “незалежну” зовнішню політику, повідомляє FT.
Сі сьогодні, 8 травня, ввечері має прибути до Угорщини після візиту до Сербії, завершуючи своє п'ятиденне турне Європою.
“Ми разом пройшли через труднощі й разом кинули виклик силовій політиці на тлі нестабільних міжнародних відносин. Ми знайшли власний шлях для суверенних держав, щоб самостійно здійснювати дружні обміни з іншими країнами”, - зазначив Сі.
Ці коментарі, судячи з усього, були посиланням на те, що Орбан протягом тривалого часу не піддається тиску з боку Брюсселя, США і НАТО, підтримуючи дружні відносини з Москвою і поглиблюючи ділові зв'язки з Китаєм.
“Наші дві країни повинні очолити регіональне співробітництво”, - зазначив Сі, додавши, що Угорщина може допомогти Китаю поглибити зв'язки з країнами Центральної та Східної Європи, щоб забезпечити стабільні відносини.
Як відомо, ЄС стурбований тісними зв'язками Китаю з РФ на тлі війни Росії проти України, адже Пекін допоміг Москві протистояти західним санкціям. Візити Сі до Угорщини та Сербії, які вважаються одними з найбільш дружніх до Росії країн Європи можуть лише посилити ці побоювання.
У жовтні минулого року Орбан став першим лідером ЄС, який зустрівся з Путіним після того, як глава Кремля віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну.
Зустріч відбулася в Пекіні в кулуарах форуму “Один пояс, один шлях” - ініціативи Сі Цзіньпіна з інвестування в інфраструктуру, де Орбан був єдиним присутнім європейським лідером.
Угорщина має один із найбільш прокитайських урядів у ЄС. Пекін розглядає країну як одного зі своїх найближчих партнерів у Європі та щедро “обдаровує” її інвестиційними обіцянками. За офіційними оцінками Китаю, прямі іноземні інвестиції китайських підприємств в Угорщині можуть досягти 30 млрд євро до кінця цього року. Очікується, що під час візиту Сі Китай та Угорщина підпишуть щонайменше 16 угод.
Про настрої й тенденції співпраці деяких країн, що намагаються зберегти вигідні відносини з Пекіном розповідала кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Колискова Китаю для Європи”.