UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін на зустрічі з китайськими послами закликав створити "залізну дипломатичну армію”

Пекін повертається до жорсткішої дипломатичної риторики. 

Лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав китайських послів створити "залізну дипломатичну армію", лояльну до Комуністичної партії, відродивши різку риторику "вовків-воїнів", поширювану деякими дипломатами країни як ознаку все більш жорсткої зовнішньої політики Пекіна. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Сі Цзіньпін назвав "возз'єднання" Китаю з Тайванем "неминучим" 

"Необхідно рішуче захищати інтереси національного суверенітету, безпеки і розвитку з позицією готовності і твердої волі кинути виклик сильним державам", - сказав Сі звертаючись до китайських послів в іноземних країнах, які зібралися в Пекіні.

Його слова нагадують більш зухвалий, конфронтаційний стиль риторики, прийнятий китайськими дипломатами з 2020 року, який був менш помітним цьогоріч, коли Китай намагався залучити іноземні інвестиції для своєї ослабленої економіки.

Читайте також: Міноборони Китаю розкритикувало США через тиждень після відновлення військових контактів на високому рівні

Відносини зі Сполученими Штатами частково відтанули після зустрічі Сі з президентом США Джо Байденом у листопаді, але наразі Пекін веде дипломатичні суперечки з Філіппінами у Південно-Китайському морі, а також із Японією через скидання очищеної радіоактивної води після аварії на АЕС у префектурі Фукусіма.

Сі також закликав послів дотримуватися партійної дисципліни, повторивши слово "суворий" сім разів у програмній промові після Центральної робочої конференції з питань зовнішньої політики — зустрічі високого рівня Комуністичної партії з планування зовнішньої політики.

"Необхідно поставити правила і дисципліну на перше місце, суворо дисциплінувати себе, брати на себе сувору відповідальність і створити дипломатичну залізну армію, яка буде віддана партії,  вміє боротися, а також дотримуватиметься суворої дисципліни", - сказав Сі.

Зауваження китайського лідера прозвучали на тлі відновлення дисциплінарних заходів серед дипломатичного корпусу Пекіна після звільнення колишнього міністра закордонних справ Цинь Гана в липні, який пропрацював лише сім місяців на цій посаді.

"Вірність партії, країні і народу - це славна традиція дипломатичного фронту. Необхідно вибудовувати міцну лінію ідеологічної оборони і бути проникливою особистістю з твердими політичними переконаннями, яка суворо дотримується правил і дисципліни”, - додав Сі.

Сі також наголосив на необхідності для Пекіна збільшити свій міжнародний вплив для боротьби з тим, що він вважає спробами Заходу стримати і придушити Китай.

"Ми повинні будувати широку і глибоку дружбу, і боротьба за завоювання людських сердець повинна вестися на всіх рівнях. Ми повинні використовувати іноземну мову і методи, щоб добре розповісти історію Китаю", - сказав Сі.

Він також виступив проти "залякування" і "гегемонії" Заходу, закликавши дипломатів і чиновників "нести вперед китайський бойовий дух".

Читайте також: Підтримка України, вибори в США та загроза вторгнення Китаю на Тайвань: прогнози FT для світу на 2024 рік

За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає "виплекати сад світової Сі-вілізації". Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського "Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?".