UA / RU
Підтримати ZN.ua

Регуляторні органи Китаю зустрілися з глобальними інвесторами, намагаючись зміцнити довіру іноземних компаній

Міжнародні фонди останнім часом мають низку занепокоєнь щодо інвестицій у Китай.

Китайські регулятори зустрілися з глобальними інвесторами в п'ятницю, 21 липня, активізуючи зусилля уряду Пекіна, спрямовані на підвищення довіри на ринку, оскільки економічне відновлення країни втрачає темпи. Про це повідомляє Bloomberg.

Заступник голови Комісії з регулювання цінних паперів Китаю Фан Сінхай зустрівся з деякими представниками глобальних венчурних та приватних інвестиційних компаній, щоб вислухати їхні занепокоєння щодо інвестицій в країну, повідомили джерела Bloomberg на умовах анонімності. Серед присутніх були Ніл Шен —  партнер-засновник HongShan, раніше відомої як Sequoia Capital China  і керівник Warburg Pincus.

За словами джерел, Фана супроводжували представники регулятора з нагляду за цінними паперами та Асоціації з управління активами Китаю.

Читайте також: США готують нові обмеження експорту мікрочипів в Китай

Рідкісна зустріч з глобальними фондами відбувається після того, як адміністрація лідера Китаю Сі Цзіньпіна кількома днями раніше висловила найсильнішу за останні роки підтримку приватним технологічним підприємствам країни. Однак зусилля уряду зустрілися скептично, оскільки інвестори вимагають більш конкретних заходів і сильніших стимулів для відродження зростання.

Серед тем, які обговорювалися зустрічі, були кроки, які можуть бути зроблені для забезпечення того, щоб глобальні фонди могли продовжувати інвестувати в Китай. За словами одного з учасників зустрічі, регуляторів закликали прискорити процедури реєстрації первинних публічних розміщень акцій за кордоном, прискорити лістинг в материковому Китаї і пом'якшити правила злиття і поглинання.

Ескалація напруженості

Ескалація напруженості у відносинах між Китаєм і США, багаторічні репресії Пекіна проти приватного сектору та ослаблення економіки країни знижують інтерес інвесторів. Через ці довгострокові проблеми фонди прямих і венчурних інвестицій намагаються залучити інституційні гроші з американських фондів.

Цього тижня комітет Конгресу США заявив, що розслідує інвестиції чотирьох венчурних фірм у китайські технологічні компанії, що стало останньою ознакою посилення уваги Вашингтона до американських фондів, які підозрюються у сприянні розвитку чутливих галузей промисловості в Китаї. Під слідством перебувають GGV Capital, GSR Ventures, Walden International і Qualcomm Ventures. 

У червні Державний департамент США також рекомендував американцям переглянути можливість поїздок до Китаю через жорстке застосування місцевих законів і ризик неправомірних затримань, що налякало бізнес-спільноту.

Занепокоєння щодо регуляторних репресій у Китаї також вплинуло на інвестиційну спільноту. Цього місяця Комуністична партія та уряд оприлюднили рідкісну спільну заяву з 31 заходом для покращення умов ведення бізнесу, включаючи обіцянки ставитися до приватних компаній так само, як і до державних підприємств.

Читайте також: Китай попередив Вашингтон про відповідь, якщо США запровадять нові обмеження у сфері технологій 

Хоча цей крок отримав підтримку китайських підприємців, включаючи мільярдера, співзасновника Tencent Holdings Ltd. Поні Ма, іноземні компанії шукають чогось більшого, ніж риторика, після двох років репресій та жорстких обмежень через пандемію. Торгово-промислова палата ЄС у Китаї заявила, що її компанії звикли до "широких заяв на користь бізнесу, які не супроводжуються конкретними діями".

Уряд Китаю продемонстрував підтримку приватних інвестицій та венчурного капіталу на початку цього місяця, коли прем'єр Лі Цянь затвердив остаточні правила для ринку приватних фондів обсягом 20 трильйонів юанів (2,8 трильйона доларів США) майже через шість років після того, як був опублікований проект. Хоча штрафи за порушення значно посилені, нові правила містять спеціальну главу для венчурного капіталу з більш м'якими вимогами. Він також звільнив материнські фонди від деяких обмежень, що принесло користь вторинному ринку прямих інвестицій.

Прискорене відновлення економіки Китаю викликало занепокоєння на світових ринках. Пекін зробив вибір на користь точкових кроків, замість широкого стимулювання, наполягаючи на зниженні відсоткових ставок, полегшенні доступу до кредитів та низці заходів, спрямованих на пожвавлення занепалого ринку житла.

Бізнес все ще чекає сигналів від нової економічної команди Сі, що політичне середовище стане більш прозорим і передбачуваним. Лідер Китаю неодноразово наполягав на тому, що економічний розвиток є ключовим пріоритетом Комуністичної партії, навіть попри те, що його уряд приділяє основну увагу захисту національної безпеки.

Читайте також: Війна чіпів: Китай заборонив купувати мікросхеми американської компанії Micron

Зустріч відбулася в той час, коли інвестори та банки попереджають про зниження довіри до економічних перспектив Китаю. Відновлення країни після пандемії втрачає темпи, а китайсько-американські відносини перебувають на низькому рівні через питання національної безпеки - включаючи Тайвань, американські експортні заборони на передові технології та державну промислову політику Китаю.