UA / RU
Підтримати ZN.ua

Промислові прибутки Китаю знижуються, оскільки слабкий попит тисне на економіку — Bloomberg

Слабке відновлення платоспроможного попиту продовжує чинити тиск на рівень завантаження виробничих потужностей.

Прибутки промислових компаній у Китаї продовжували падати у перші чотири місяці року, що підкреслює зниження попиту і поглиблення дефляції у другій за величиною економіці світу. Про це пише Bloomberg.

Згідно з даними, опублікованими Національним бюро статистики Китаю, промисловий прибуток впав на 20,6% в період з січня по квітень порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Падіння було повільнішим, ніж зниження на 21,4%, зафіксоване в першому кварталі.

Згідно з даними бюро статистики, прибутки лише за квітень зросли на 3,7% порівняно з попереднім роком. Це на тлі березневого падіння на 19,2%.  

«Слабке відновлення платоспроможного попиту продовжує чинити тиск на рівень завантаження виробничих потужностей, що в поєднанні з труднощами зі зниженням витрат означає, що для відновлення промислового прибутку потрібно більше терпіння», - сказав економіст Jones Lang LaSalle Inc. Брюс Панг.

«Кумулятивне зростання в річному обчисленні може повернутися на позитивну територію не раніше четвертого кварталу», - додав він.

Читайте також: Скорочення імпорту та млявий експорт усе більше тиснуть на економіку Китаю – Reuters

Панг вважає, що для досягнення річного приросту промислового прибутку необхідні додаткові політичні заходи та стимули.

Останні дані свідчать про те, що відновлення Китаю після пандемії коронавірусу сповільнюється: зростання експорту гальмується, а промислова дефляція посилилася в квітні. Падіння прибутків погано впливає на перспективи розвитку економіки, і це вже відчутно.

Промислові підприємства Китаю з усіх сил намагаються оговтатися від минулорічного спаду, спричиненого пандемією коронавірусу, навіть попри те, що виробнича активність дещо пожвавилася.

Проте попит на товари залишається млявим, а економічне відновлення в основному відбувається за рахунок споживчих витрат у сфері послуг. Закордонні закупівлі китайської продукції сповільнюються, оскільки США та інші розвинені країни прагнуть зменшити ризики у відносинах із Китаєм.

Погіршення виробничої дефляції також підірвало здатність фабрик підвищувати ціни, що негативно вплинуло на їхні прибутки. У квітні індекс цін виробників впав на 3,6% у річному вимірі, що стало найбільшим падінням з травня 2020 року.

Іноземні компанії зафіксували падіння прибутків на 16,2% у січні-квітні порівняно з падінням на 24,9% у першому кварталі. Прибутки приватних компаній за перші чотири місяці впали на 22,5%, а державних підприємств - на 17,9%, згідно з даними Національного бюро статистики.  

Читайте також: ЄС та США розробляють спільний план протистояння Китаю в економіці

Раніше повідомлялося, що промислове виробництво та споживчі витрати в Китаї не виправдали очікувань, що підживлює сумніви щодо сили відновлення економіки країни після скасування політики «нульового ковіду».

Безробіття серед молоді в Китаї досягло рекордного рівня, а ключовий показник інвестицій також відстав від прогнозів, що кидає тінь на перспективи другої за величиною економіки світу.