Прем’єр Державної ради (уряду) Китаю Лі Цян у вівторок, 27 червня, заявив, що Пекін вживатиме заходів для стимулювання попиту, пожвавлення ринків, сприяння розвитку, одночасно прискорюючи "зелений перехід" і відкриваючи "високотехнологічні" сектори своєї економіки для зовнішнього світу. Про це повідомляє Reuters.
Виступаючи на саміті Всесвітнього економічного форуму в Тяньцзіні, Лі не деталізував плани Китаю, залишивши інвесторів в очікуванні конкретних деталей урядової політики стимулювання.
За словами Лі, зростання економіки Китаю в другому кварталі буде вищим, ніж у першому, і, як очікується, Пекін досягне річного показника економічного зростання на рівні близько 5%.
За перші три місяці року ВВП Китаю зріс на 4,5% у річному обчисленні, але з того часу динаміка різко знизилася.
Кілька великих банків знизили свої прогнози щодо валового внутрішнього продукту (ВВП) Китаю на 2023 рік після того, як травневі дані про промислове виробництво і роздрібні продажі не виправдали прогнозів і вказали на те, що Пекіну доведеться вжити подальших заходів для зміцнення хиткого відновлення після COVID-19.
"Ми розпочнемо більш практичні та ефективні заходи щодо розширення потенціалу внутрішнього попиту, активізації життєздатності ринку, сприяння скоординованому розвитку, прискорення зеленого переходу та сприяння відкритості до зовнішнього світу на високому рівні", - заявив Лі.
Повернувшись минулого тижня після візитів до Німеччини та Франції, Лі також натякнув на нещодавню негативну риторику, спрямовану на Китай з боку провідних західних демократій.
"Всім відомо, що деякі люди на Заході роздувають так зване "зменшення ризиків", і я думаю, що до певної міри це хибне твердження", - сказав Лі, очевидно, маючи на увазі слова глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн про те, що Європа повинна "зменшити ризики" у відносинах із Китаєм у дипломатичному та економічному планах.
"Невидимі бар'єри, встановлені деякими людьми в останні роки, стають все більш поширеними і штовхають світ до фрагментації і навіть конфронтації", - сказав Лі, натякаючи на торговельну напруженість між Сполученими Штатами і Китаєм.
"Ми рішуче виступаємо проти штучної політизації економічних і торговельних питань", - сказав китайський прем'єр, додавши, що ефективна комунікація є життєво важливою для уникнення непорозумінь між народами.
Обговорюючи одну з ключових тем своєї діяльності з моменту призначення на посаду в березні, Лі заявив, що тенденція глобалізації залишається незмінною, незважаючи на деякі невдачі, а Китай відкритий для бізнесу і вітає іноземних інвесторів.
Виступаючи на окремій зустрічі з китайськими та іноземними бізнес-лідерами, Лі намагався запевнити їх, що Пекін і надалі підтримуватиме присутність іноземних компаній.
Зокрема, Лі сказав, що Китай удосконалить політику державних закупівель ліків і приділятиме пильну увагу занепокоєнню іноземних компаній щодо нових правил управління даними.
Не уточнюючи деталей, Лі зазначив, що Китай не буде зловживати перевірками безпеки іноземних компаній, водночас попередивши, що деякі з них порушували правила Пекіна.
Раніше повідомлялося, що Лі Цян використав свою першу закордонну поїздку, щоб запропонувати новий підхід до Європи, зосередившись на тих сферах, де погляди сторін збігаються, намагаючись уникнути повторення складних відносин Пекіна з Вашингтоном.
Цього тижня в Німеччині та Франції Лі Цян націлився на урядовців і бізнес-лідерів, пообіцявши зосередитися на боротьбі з кліматичною кризою.