UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пекін хоче більше відкритості і менше критики на адресу Китаю з боку Європи — посол

Останнім часом відносини Китаю та ЄС напружені.

Посол Китаю в Німеччині Ву Кен закликав Європу бути більш відкритою до китайських інвестицій, заохочуючи до поглиблення співпраці в таких сферах, як електромобілі та технологія 5G, на тлі напруженості між сторонами. Про це повідомляє Reuters.

Берлін перебуває у процесі переоцінки своїх відносин із Китаєм, якого називає і партнером, і суперником.

У межах цього процесу Міністерство внутрішніх справ Німеччини запропонувало змусити телекомунікаційних операторів обмежити використання обладнання, виробленого китайськими компаніями Huawei і ZTE - крок, який Huawei розкритикувала як "політизацію" кібербезпеки.

"Ми сподіваємося, що Європа продемонструє більшу відкритість і впевненість у питанні електромобілів та технології 5G Huawei", - сказав Ву Кен.

Читайте також: США звинуватили Китай у маніпулюванні світовими ЗМІ

"Китай у будь-якому випадку готовий поглиблювати співпрацю з Європою і Німеччиною, від якої виграють усі сторони", - додав він.

Міністерство внутрішніх справ Німеччини запропонувало внести зміни до мереж 5G після того, як у результаті перевірки було виявлено залежність країни від китайських постачальників.

Пекін також критично поставився до розслідування ЄС щодо китайських електромобілів, попередивши, що це може порушити ланцюги поставок у світовій автомобільній промисловості.

"Останнім часом з'явилося багато зневажливих статей і точок зору щодо економіки Китаю з боку деяких європейських аналітичних центрів і так званих експертів щодо Китаю, і Китай навіть зображується як ризик для світової економіки. Але цей страх перед змінами і конкуренцією не повинен змусити нас звернути зі шляху (співпраці) або побудувати бар'єри", - зазначив Ву.

Читайте також: Посол Китаю в США закликав Вашингтон до "практичних" кроків для відновлення зв'язків

Раніше глава Євроради Шарль Мішель заявив, що Європа не збирається вступати в торговельну війну з Китаєм через субсидії Пекіна для виробників електромобілів, а замість цього зосереджується на "перебалансуванні", щоб уникнути надмірної залежності від однієї країни.

Пекін агресивно відреагував на заяву Єврокомісії про розслідування щодо китайських електромобілів, назвавши це "відвертим актом протекціонізму", чим викликав занепокоєння щодо потенційної тарифної війни.