Китай запровадив санкції проти американської компанії Kharon і двох дослідників за роботу, пов'язану з питанням дотримання прав людини у Сіньцзяні. Про це повідомляє Bloomberg.
Китай заморожує будь-які активи, що належать Kharon, заявила речниця Міністерства закордонних справ Пекіна Мао Нін.
Директору з розслідувань компанії Kharon Едмунду Сю та аналітику Ніколь Моргрет також заборонили в'їзд до Китаю і заморозили всі їхні активи. Моргрет раніше була аналітиком Центру передових оборонних досліджень, а зараз працює в комісії Конгресу.
Китайським компаніям також заборонили працювати з Kharon, Сю і Моргрет. Однак ці санкції є значною мірою символічними, оскільки компанія і двоє дослідників навряд чи мають багато бізнесу або власності в Китаї.
Раніше цього місяця США запровадили санкції проти двох китайських чиновників, заявивши, що вони пов'язані з порушеннями прав людини щодо груп меншин, зокрема уйгурів у регіоні Сіньцзян. Мао Нін заявила, що санкції Китаю були відповіддю на цей крок США.
Компанія Kharon повідомила, що "продовжуватиме надавати об'єктивні, незалежні та засновані на надійних джерелах дослідження й аналітику".
Влітку США розширили заборону на імпорт з регіону Сіньцзян, включивши ще дві компанії до санкційного списку. У 2022 році в США набув чинності Закон про запобігання примусовій праці уйгурів, згідно з яким забороняється імпорт товарів, частково або повністю виготовлених у Сіньцзяні, якщо компанії не доведуть, що їхня продукція не пов'язана з примусовою працею. Китай заперечує використання примусової праці.
"США знову вигадали і поширюють неправдиві наративи, пов'язані з Сіньцзяном", - заявила на брифінгу Мао Нін.
Китай звинувачують у відправці мільйонів представників меншин до таборів перевиховання в Сіньцзяні з метою приборкання тероризму.
Китай і раніше запроваджував санкції проти американських громадян і компаній. У 2021 році Пекін оголосив про обмеження проти колишніх американських чиновників, які відіграли важливу роль у формуванні конфронтаційної позиції адміністрації експрезидента США Дональда Трампа щодо Китаю. Крім того, Пекін запроваджував санкції проти американських виробників зброї за продаж озброєння Тайваню.
Чергові санкції запроваджені на тлі поліпшення зв'язків між Китаєм і США після зустрічі між лідерами країн Джо Байденом і Сі Цзіньпіном у листопаді. За самітом Байдена та Сі уважно стежили в усьому світі. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України? Про це пише Віктор Константинов у статті “Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею”.