Поставки обладнання для виробництва мікросхем до Китаю зросли минулого року, оскільки компанії країни активізували інвестиції, намагаючись протистояти запровадженим США обмеженням, спрямованим на стримування напівпровідникової промисловості Пекіна. Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з розрахунками Bloomberg на основі офіційних митних даних, у 2023 році імпорт обладнання до Китаю, що використовується для виробництва комп'ютерних чіпів, зріс на 14% до майже 40 мільярдів доларів - другої за величиною суми за весь час спостережень, починаючи з 2015 року. Зростання відбулося, попри падіння загального імпорту на 5,5% минулого року, що підкреслює важливість, яку китайський уряд та національна індустрія мікросхем надають досягненню самодостатності у сфері напівпровідників.
Китайські компанії-виробники мікросхем швидко інвестують у нові заводи з виробництва напівпровідників, намагаючись розширити можливості країни та обійти експортний контроль, запроваджений США та їхніми союзниками. Ці обмеження ускладнюють доступ китайських компаній до обладнання, необхідного для виробництва найпотужніших мікросхем, і сповільнюють розвиток високотехнологічного сектору Пекіна, який розглядається як загроза для США.
Минулого року поставки обладнання з Нідерландів до Китаю різко зросли напередодні запровадження нових заходів експортного контролю, які ще більше обмежать можливості таких китайських компаній, як Semiconductor Manufacturing International Corp. отримувати новітнє обладнання.
У грудні минулого року імпорт літографічного обладнання з Нідерландів значно зріс, порівняно з попереднім роком до 1,1 мільярда доларів, оскільки компанії поспішали закуповувати його перед початком дії експортних обмежень цього місяця.
Ще до того, як обмеження набули чинності, голландська компанія ASML Holding NV скасувала поставки деяких зі своїх найсучасніших машин до Китаю на вимогу уряду США. Скасування відбулося за кілька тижнів до того, як заборона на експорт високотехнологічного обладнання для виробництва мікросхем набула чинності.
Раніше повідомлялося, що китайський уряд запровадив експортний контроль на деякі види графіту, який, серед іншого, використовується для виробництва літій-іонних акумуляторів для електромобілів.
Пекін оголошував про нові обмеження слідом за посиленням контролю США над експортом передових напівпровідникових технологій до Китаю.
У серпні минулого року Пекін також запровадив експортні обмеження на товари, пов'язані з двома рідкоземельними металами, які використовуються для виробництва мікросхем, а саме галієм і германієм, посилаючись на необхідність захисту національної безпеки.
Посол Китаю у Вашингтоні Се Фен заявляв, що Пекін не хоче торгової або технологічної війни, але обов'язково відповість, якщо Сполучені Штати запроваджуватимуть додаткові обмеження у секторі мікросхем.