Економіка Китаю стійка і не зазнала краху, сказало у вівторок, 12 вересня, китайське Міністерство закордонних справ, відкинувши заяви Заходу про те, що економіка країни сповільнюється і може спричинити ширші проблеми. Про це повідомляє Reuters.
Офіційні особи з таких країн, як Австралія і США, публічно висловлювали занепокоєння щодо другої за величиною економіки світу.
Президент США Джо Байден назвав економічну ситуацію в Китаї "кризою", а міністр фінансів Австралії Джим Чалмерс заявив, що уповільнення китайської економіки може, своєю чергою, вплинути на австралійську.
"Схоже, що час від часу з'являтимуться різні теорії про крах Китаю. Фактом є те, що економіка Китаю не зазнала краху", - сказала речниця МЗС Китаю Мао Нін.
Вона додала, що китайська економіка має великий потенціал і основи довгострокового покращення не змінилися.
"Ми впевнені і здатні сприяти сталому і здоровому економічному розвитку", - зазначила речниця МЗС.
Економічне відновлення Китаю після трьох років жорстких карантинних обмежень, спричинених COVID-19, втратило динаміку після жвавого старту в першому кварталі, охопленого слабкими споживчими витратами та поглибленням спаду на ринку нерухомості. Аналітики, опитані Reuters, вважають, що цього року китайська економіка зросте на 5,0%, що нижче за 5,5%, прогнозовані в липневому опитуванні.
На початку 2022 року поширювалися надії на те, що економіка Китаю, а отже, і світова економіка, готова до підйому після трьох років суворих обмежень від політики «нульового COVID», яка пригнічувала попит, перешкоджала виробництву, розхитувала ланцюги постачання і спричинила найзначніше сповільнення економіки країни з часів початку ринкових реформ наприкінці 1970-х років.
Спочатку деякі галузі китайської економіки справді зростали. У перші кілька місяців 2023 року зріс експорт, і здавалося, що навіть ринок житлової нерухомості, який невпинно падав, нарешті відштовхнувся від дна. Але наприкінці другого кварталу останні дані про ВВП показали зовсім іншу картину: загальне зростання було слабким і, схоже, мало тенденцію до зниження. Обережні іноземні інвестори і обмежені в фінансах місцеві органи влади в Китаї вирішили не підтримувати початковий імпульс, пише Foreign Affairs.