Китай закликав рибальські судна шукати укриття, а фермерів прискорити збір врожаю, в той час як Тайвань призупинив щорічні військові навчання, оскільки супертайфун Doksuri наближається до Східної Азії. Про це повідомляє Reuters.
Doksuri, ймовірно, стане найпотужнішим тайфуном, який наближається до Китаю у сезоні штормів цього року. Китай ледве врятувався від тайфуну Mawar - одного з найсильніших тропічних циклонів, зафіксованих у травні, який прямував до Китаю, але згодом повернув на північ у бік Японії, перш ніж розсіятися.
Очікується, що до середини тижня Doksuri, діаметром майже тисячу км, пронесеться повз малонаселені острови біля півночі Філіппін, в той час як потужні вітри і зливи очікуються на півночі Тайваню.
Філіппінська влада вже підвищила рівень штормового попередження в столичному регіоні і десятках північних провінцій, а також почала евакуацію деяких прибережних населених пунктів, що опинилися на шляху шторму.
Як повідомив у вівторок Національний метеорологічний центр Китаю, Doksuri, швидкість вітру якого наразі сягає 223 км/год, досягне материкової частини Китаю десь між провінціями Фуцзянь і Гуандун.
Хоча очікується, що Doksuri втратить певну потужність і стане або тайфуном, або сильним тайфуном, він все одно досягне густонаселених китайських міст проливними дощами і сильним вітром.
Влада провінції Фуцзянь наказала всім рибальським суднам знайти притулок у найближчому порту до полудня середи, 26 липня, а фермерам - зібрати урожай рису та інших культур, що дозріли.
Занепокоєне станом посівів осінніх зернових, Міністерство сільського господарства Китаю попередило в понеділок, що Doksuri може піти вглиб материка.
У вівторок, 25 липня, Тайвань скасував деякі зі своїх щорічних військових навчань з міркувань безпеки, оскільки влада активізувала підготовку до того, що, за їхніми словами, може стати найбільш руйнівним тайфуном, який досягнув острова за останні майже чотири роки.
Не відразу було зрозуміло, як тайфун може вплинути на п'ятиденні навчання Han Kuang, що мають відбутися по всьому острову цього тижня з акцентом на оборону головного міжнародного аеропорту Тайваню і на те, як тримати морські шляхи відкритими в разі китайської блокади.
Метеорологічне бюро Тайваню випустило попередження про небезпеку на морі і суші і закликало населення підготуватися до сильних дощів і вітру.
Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.
Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.
Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.