UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай демонструє силу напередодні військових навчань Тайваню — Reuters

Китайські військові відпрацювали бойові операції. 

Цього тижня військові Китаю “грали м’язами” навколо Тайваню, відпрацьовуючи бойові операції напередодні щорічних військових навчань острова наприкінці місяця, коли Тайвань буде імітувати прорив китайської блокади. Про це повідомляє Reuters.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, проводить регулярні навчання навколо острова протягом останніх трьох років, щоб чинити тиск на Тайбей.

З вівторка, 11 липня, Китай відправив десятки винищувачів, бомбардувальників та інших літаків, включаючи безпілотники, в небо на південь Тайваню, деякі з них перетнули протоку Баші, яка відокремлює Тайвань від Філіппін, і вирушили в Тихий океан, супроводжуючи китайські військові кораблі, повідомило Міністерство оборони Тайваню.

Деякі літаки перетнули серединну лінію Тайванської протоки яка розділяє дві сторони, і наблизилися до прилеглої до Тайваню зони, що військові острова назвали "переслідуванням".

Дослідник тайванського аналітичного центру National Policy Foundation Чіе Чун сказав, що відпрацювання місій на великі відстані є важливим для Китаю, оскільки вони будуть "основним способом ведення бойових дій" у будь-якому конфлікті.

"Китай розглядає прорив через перший острівний ланцюг як важливу тактичну мету", - пояснив він, маючи на увазі острови, що простягаються від Японії через Тайвань, Філіппіни і далі до Борнео, закриваючи прибережні моря Китаю.

"Китайський народ ніколи не похитнеться у своїй рішучості і налаштованості відстоювати суверенітет і територіальну цілісність Китаю", - заявили в МЗС Пекіна.

Головні щорічні військові навчання Тайваню Han Kuang відбудуться в останній тиждень липня і зосереджені на захисті головного міжнародного аеропорту острова, а також на тому, як утримувати морські шляхи відкритими в разі китайської блокади.

Читайте також: Битва може бути всюди: Тайвань перейматиме військовий досвід України

Пекін відпрацьовував точні удари і блокаду під час навчань навколо острова у квітні після того, як президент Тайваню Цай Інвень зустрілася зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті в Лос-Анджелесі.

Високопоставлений представник служби безпеки Тайваню, який говорив на умовах анонімності, сказав, що дії Китаю, які передували навчанням Han Kuang, були частиною психологічної війни проти острова.

"Вони розширюють військові дії зі стримування, щоб створити когнітивний ефект, що національна оборона Тайваню є марною", - вважає чиновник.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін 6 липня відвідав штаб-квартиру східного командування армії, яке відповідає за територію навколо Тайваню, і попередив про "новий період потрясінь і змін для світу".

Відчуття напруженості посилилося після того, як у четвер, 13 липня, патрульний літак ВМС США пролетів над Тайванською протокою під спостереженням китайських літаків. Китай зазвичай засуджує військову активність США в протоці як провокацію. 

Тайванські сили тим часом “популяризують” власні навчання, опублікувавши цього тижня в соціальних мережах відео з винищувачами, що здіймаються в небо, ракетами, випущеними з військових кораблів, і артилерійськими ударами.

Читайте також: Літак ВМС США пролетів через Тайванську протоку після військових навчань Китаю — Reuters 

Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.