UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай буде готовий вторгнутися на Тайвань до 2027 року ‒ Bloomberg

Військові витрати Китаю зростають.

Китай нарощує свій військовий і ядерний арсенал у масштабах, небачених з часів Другої світової війни, і все вказує на те, що він дотримується амбіцій бути готовим до вторгнення на Тайвань до 2027 року,

Незважаючи на економічні проблеми Пекіна, його офіційний оборонний бюджет за останні роки збільшився на 16% і перевищив 223 мільярди доларів, заявив керівник Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Аквіліно, слова якого цитує Bloomberg.

Читайте також: Китай посилює "війну в сірій зоні”, щоб виснажити Тайвань — звіт Міноборони острова

За його словами, за три роки, відколи він очолив командування, армія Китаю (НВАК) поповнилася понад 400 винищувачами, двома десятками великих військових кораблів, а також із 2020 року подвоїла свої запаси балістичних і крилатих ракет.

«Все вказує на те, що НВАК виконує директиву президента Сі Цзіньпіна бути готовою до вторгнення на Тайвань до 2027 року, якщо буде відповідний наказ», ‒ сказав Аквіліно.

Він додав, що китайські військові також відпрацьовують різні завдання, пов'язані з операціями проти Тайваню, такі як імітація оточення з морською і повітряною блокадою.

Читайте також: Тайвань заявив, що кораблі берегової охорони Китаю увійшли у води біля прикордонних островів

Водночас, за оцінками американської розвідки, Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, навіть якщо він має намір взяти самоврядний острів під свій контроль.

«Безпрецедентний рівень військових витрат Китаю приносить свої плоди. НВАК розгортає сучасні системи, такі як гіперзвукова зброя і винищувачі п'ятого покоління. Вони можуть поширювати свою міць далеко в Тихому океані, маючи військово-морський флот з 340 кораблів, який включає новий авіаносець і атомні підводні човни з балістичними ракетами». заявив конгресмен Майк Роджерс, який очолює Комітет з питань збройних сил Палати представників Конгресу США.

Нагадаємо, Китай посилює риторику щодо Тайваню. Пекін прийняв більш жорсткі формулювання щодо острова і не згадав про «мирне возз'єднання» в доповіді про роботу уряду.