UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія висловила занепокоєння військовою загрозою з боку Пекіна: в Міноборони Китаю відповіли 

Пекін заявив, що щорічний оборонний документ Японії відображає "неправильне сприйняття" Китаю.

Часте відправлення кораблів і літаків деякими неназваними країнами для "демонстрації своєї військової сили в особистих інтересах" підвищило напруженість у Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, заявило Міністерство оборони Китаю. Коментуючи доповідь оборонного відомства Японії про загрозу з боку Китаю, речник Міноборони Пекіна Тан Кефей заявив, що ці дії серйозно загострили регіональну напруженість, навіть попри те, що загальна ситуація в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях була загалом стабільною. Про це повідомляє Reuters.

Тан сказав, що щорічний оборонний документ Японії відображає "неправильне сприйняття" Китаю і "свідомо перебільшує так звану китайську військову загрозу".

Читайте також: Китай планує створення закордонних військово-морських баз в Азії та Африці — The Guardian

За його словами, Пекін висловив Японії рішучу незгоду з цим документом.

Тан також заявив, що Японія постійно втручається у внутрішні справи Китаю, порушує норми міжнародних відносин, підриває основу китайсько-японських відносин і загострює ситуацію в Тайванській протоці.

Минулого тижня Японія оприлюднила щорічний оборонний документ, в якому похмуро оцінила загрозу територіальних амбіцій Китаю, його партнерства з Росією та войовничої Північної Кореї.

У минулорічному документі Японія назвала напад Росії на Україну "серйозним порушенням міжнародного права" і висловила занепокоєння, що застосування сили для вирішення суперечки створило прецедент, який загрожує безпеці Тайваню, який Пекін розглядає як свою територію.

"Китайсько-російська співпраця в галузі оборони базується на принципах неприєднання, неконфронтації і ненаціленості на треті сторони і спрямована на підтримку миру та стабільності в регіоні і світі, не створюючи загрози жодній країні", - сказав Тан.

Читайте також: Кількість спільних військових навчань Китаю та РФ зростає — Bloomberg

Наприкінці минулого року Японія фундаментально змінила свою Стратегію національної безпеки. Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».