UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Міноборони Японії розглядає можливість візиту до Австралії на тлі зростання впливу Китаю

Японія прагне зміцнити співпрацю з Австралією.

Міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада розглядає можливість візиту до Австралії на початку травня, щоб зустрітися зі своїм колегою Річардом Марлзом і обговорити розширення спільних військових навчань та інші сфери співпраці для протидії швидкому зростанню сили Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє Japan Today.

Японія прагне зміцнити свою співпрацю з Австралією шляхом підвищення оперативної сумісності між військами і посилення тристороннього оборонного співробітництва зі спільним близьким союзником двох країн - Сполученими Штатами.

Це буде перша поїздка Хамади до Австралії з моменту його вступу на посаду в серпні минулого року.

Напередодні очікуваного вступу в силу в кінці цього року угоди про взаємний доступ між Токіо і Канберрою, Хамада і Марлз, ймовірно, домовляться про збільшення взаємних візитів своїх військ для проведення спільних навчань.

Угода про взаємний доступ дозволить більш плавно і швидко розгортати війська для спільних навчань та ліквідації наслідків стихійних лих.

Хамада також планує пояснити Марлзу оновлену оборонну політику уряду, в тому числі рішення про придбання засобів для ударів по базах противника і збільшення оборонного бюджету, повідомили джерела видання.

Японія пообіцяла розширити свої сили стримування, отримавши «контрударні можливості» для атаки цілей на території противника, і планує подвоїти оборонні витрати протягом наступних п'яти років.

Раніше в грудні минулого року Японія і Австралія провели в Токіо зустріч з питань безпеки за участю міністрів закордонних справ і оборони, пообіцявши сприяти проведенню більш складних навчань, таких як десантні операції і бойові стрільби з керованою зброєю.

Міністри також рішуче виступили проти спроб односторонньої зміни статус-кво за допомогою сили у Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, очевидно, маючи на увазі амбіції Пекіна в цих водах.

Австралія посилила своє партнерство у сфері безпеки зі Сполученими Штатами і Великою Британією. На початку цього місяця три країни, які створили альянс AUKUS, оприлюднили план отримання Австралією американських атомних підводних човнів на початку 2030-х років. Китай заявив, що співпраця між Австралією, США і Великою Британією у сфері атомних підводних човнів може спровокувати гонку озброєнь.

Читайте також: «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися

США, Велика Британія і Австралія створили союз в сфері безпеки - AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростаючому політичному, економічному і військовому впливу КНР. Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковує Віктор Константинов у статті «Три лицарі проти китайського дракона».