UA / RU
Підтримати ZN.ua

Філіппіни звинуватили Китай у вторгненні у свої води

Протягом останніх місяців між двома країнами відбулася низка сутичок в акваторії Південно-Китайського моря.

Міністерство закордонних справ Філіппін у четвер, 2 листопада, звинуватило Китай у вторгненні у води країни після інциденту за участю військових кораблів двох сторін на спірній мілині в Південно-Китайському морі на початку цього тижня. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Філіппіни заявили, що Китай встановив бар'єр на мілині у спірних водах 

МЗС Філіппін заявило, що твердження китайських військових про те, що філіппінський військовий корабель "незаконно увійшов" у води біля мілини Скарборо, "не має жодних правових підстав і слугує лише для підвищення напруженості" у спірному водному шляху.

"Саме Китай порушує філіппінські води", - йдеться в заяві МЗС.

Філіппіни і Китай претендують на мілину Скарборо, але суверенітет над нею так і не був встановлений, і вона залишається фактично під контролем Пекіна відтоді, як він захопив її у 2012 році.

Читайте також: Китай заявив, що відігнав корабель ВМС Філіппін у спірних водах

Міністерство закордонних справ Філіппін наголошує, що мілина, яку країна називає Бахо де Масінлок, знаходиться у виключній економічній зоні Маніли, і Філіппіни мають суверенні права та юрисдикцію над нею.

"Філіппіни послідовно вимагають, щоб китайські судна в Бахо де Масінлок негайно покинули цей район", - заявили в Міністерстві закордонних справ.

Мілина, розташована за 200 км від Філіппін, була частиною арбітражного позову, поданого Манілою до міжнародного трибуналу. У 2016 році суд постановив, що претензії Пекіна на 90% Південно-Китайського моря не мають під собою жодних підстав згідно з міжнародним правом, але Китай відмовився визнати це рішення.

Офіс президента Філіппін заявив, що питання Південно-Китайського моря буде частиною двосторонніх переговорів між прем'єр-міністром Японії Фуміо Кішідою і лідером Маніли Фердинандом Маркосом. Кішіда прибуде до Маніли в п'ятницю, 3 листопада, з дводенним візитом.

Напередодні візиту Міністерство оборони Японії також оголосило про передачу першої радіолокаційної системи повітряного спостереження філіппінським військовим у межах контракту 2020 року між оборонним відомством Філіппін і Mitsubishi Electric Corp.

Читайте також: На тлі зростання військової сили Китаю Японія та Філіппіни планують укласти пакт про безпеку 

Протягом останніх місяців між Китаєм та Філіппінами відбулася низка сутичок в акваторії Південно-Китайського моря. Обидві країни перебувають у територіальній суперечці в багатих на ресурси водах, а уряд президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого посилює протести проти дій Пекіна з моменту приходу до влади минулого року. 

Пекін наполягає на тому, що майже все Південно-Китайське море знаходиться в межах його території - це твердження перетинається з окремими претензіями Брунею, Малайзії, Філіппін, Тайваню і В'єтнаму. Попри арбітражне рішення 2016 року, яке визнало недійсними претензії Пекіна, Китай забудовує кілька незайнятих ділянок суші в Південно-Китайському морі - ключовому маршруті для торгівлі товарами на суму близько трьох трильйонів доларів США.