Китайський міністр закордонних справ Ван І заявив, що Бразилія підтримує "політику одного Китаю", що свідчить про зміцнення зв'язків Пекіна з найбільшою країною Південної Америки. Про це повідомляє Reuters.
Наприкінці дводенного візиту до Бразилії у п'ятницю, 19 січня, Ван зробив зупинку в північно-східному бразильському місті Форталеза, щоб зустрітися з президентом Бразилії Луїсом Інасіо Лулою да Сілвою на військово-повітряній базі перед рейсом на Ямайку. Подробиць про зустріч не повідомлялося.
Раніше Ван казав, що Китай та Бразилія, які є членами групи провідних країн з економікою, що розвивається, БРІКС, повинні працювати разом, щоб побудувати багатополярний світ, заснований на мирі і безпеці.
Міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйра заявив, що вони з китайським колегою обговорили війну РФ проти України та ситуацію в Секторі Гази.
Ван також сказав, що двом торговельним партнерам необхідно побудувати тісніші відносини довіри.
Китайсько-бразильські відносини погіршилися за часів ультраправого уряду колишнього президента Жаїра Болсонару і покращилися за часів Лули.
Ван і Вієйра підписали візову угоду між двома країнами, продовживши термін дії віз з п'яти до десяти років, щоб стимулювати бізнес-поїздки і туризм.
Ван зупинився у Форталезі на шляху до Ямайки — останньої точки свого турне, яке розпочалося в країнах Африки.
Позиція Бразилії щодо Тайваню була викладена в квітні минулого року в заяві Міністерства закордонних справ, в якій висловлювалася "тверда підтримка принципу єдиного Китаю" і наголошувалося, що уряд Пекіна є "єдиним законним урядом всього Китаю, а Тайвань - невід'ємною частиною китайської території".
Китай є найбільшим експортним ринком Бразилії, головним чином для сої та залізної руди. Китайські компанії планують збільшити інвестиції в Бразилію, зокрема, у сектор електроенергії, нафту та електромобілі.
Колишній посол Бразилії в Пекіні Маркос Карамуру сказав, що бачить зростання інтересу китайських компаній до інвестицій в електромобілі та інфраструктуру в Бразилії, а також нові інвестиції в ті сфери, в які Китай інвестує вже деякий час, наприклад, в електроенергетику та електронну комерцію.
"Лула на посаді президента допоміг підвищити рівень взаємної довіри у бразильсько-китайських відносинах", - заявив Карамуру.
Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін минулого року зміцнив дипломатичні відносини з рекордною кількістю держав, намагаючись згуртувати країни Глобального Півдня з метою зміни світового порядку, сформованого під керівництвом США.
Згідно з аналізом Bloomberg, Пекін поглибив відносини з 17 державами і територіями, більшість з яких належать до країн, що розвиваються. Таких темпів не спостерігалося протягом першого десятиліття перебування Сі при владі.
У той час як Вашингтон вибудував дипломатичну стратегію, залежну від коаліцій переважно багатих союзників, Пекін робить протилежне — згуртовує країни, що розвиваються і які складають більшість населення світу, використовуючи допомогу, торгівлю та інвестиції.