Тайвань активував свої оборонні системи після того, як 37 китайських військових літаків увійшли в зону ідентифікації ППО острова, деякі з них потім полетіли в західну частину Тихого океану, що стало черговим масовим повітряним вторгненням Пекіна. Про це повідомляє The Guardian.
Китай, який вважає Тайвань своєю територією, протягом останніх років регулярно відправляє військово-повітряні сили до острова, але не в територіальний повітряний простір Тайваню.
Міністерство оборони острова заявило, що, починаючи з 5 ранку, у четвер, 8 червня, воно виявило 37 літаків ВПС Китаю, в тому числі винищувачі J-11 і J-16, а також ядерні бомбардувальники H-6, які увійшли у південно-західний кут зони ідентифікації ППО острова.
Зона ідентифікації ППО — це зона повітряного простору, у якій радари ППО країни вже бачать повітряні цілі. Однак така зона не є частиною суверенного повітряного простору. При цьому загальноприйнято, що літаки, які входять у чужу зону ідентифікації, попереджають про це, повідомляючи про свій статус і належність.
Деякі з китайських літаків пролетіли на південний схід Тайваню і перетнули західну частину Тихого океану для проведення повітряного спостереження і тренувань з навігації на великі відстані, йдеться в короткій заяві Міністерства оборони Тайваню.
Острів відправив свої літаки і кораблі для спостереження, а також активував наземні ракетні системи, використовуючи стандартну реакцію на подібні дії Китаю.
У середу, 7 червня, Китай завершив другий етап спільного з Росією повітряного патрулювання над західною частиною Тихого океану після польотів над Японським і Східно-Китайським морями, що викликало занепокоєння у Японії з приводу національної безпеки. У квітні Китай провів військові навчання навколо Тайваню після візиту до США президента острова Цай Інвень.
Уряд Тайваню відкидає претензії Китаю і заявляє, що лише народ острова може вирішувати своє майбутнє.
Раніше повідомлялося, що США, Тайвань і Японія будуть обмінюватися даними з військово-морських розвідувальних безпілотників у режимі реального часу, що демонструє прагнення Вашингтона посилити координацію в разі нападу Китаю на Тайвань.
Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.
Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.