UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КМДА заперечили інформацію про фінансування будівництва дороги до аеропорту "Київ"

Посадовці зазначили, що на цей проєкт у 2025 році кошти не виділяли.

Гроші на будівництво під’їзної дороги повз міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) у 2025 році не закладені у міському бюджеті столиці.

Про це повідомили у пресслужбі Київської міської державної адміністрації.

Читайте також: Підприємство КМДА витратило 297 тис. грн на приведення до ладу будівлі в центрі Києва. Однак ладу так і не навело

Нагадаємо, видання "Наші гроші", з посиланням на дані у системі "Прозорро" повідомило, що комунальне підприємство "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" оголосило тендери на проєктування та будівництво першої черги дороги до аеропорту "Київ" на загальну суму 1,56 мільярда гривень. Проте через повномасштабне вторгнення Росії наразі цей аеропорт, як й інші цивільні летовища, не працює.

Зокрема, в планах збудувати під’їзну автодорогу від проспекту Валерія Лобановського (поблизу примикання вулиці Володимира Брожка) до аеропорту. Проєкт, перезатверджений КМДА ще минулої осені, передбачає будівництво 4,3 км дороги, а будівництво має бути з терміном виконання до середини 2026 року.

Натомість у КМДА заявили, що проєкт передбачає будівництво дороги саме повз аеропорт, а не до нього.

"Наразі уже відбулася процедура закупівлі на виконання будівельних робіт, проте їх реалізація запланована на наступні роки, залежно від наявності фінансування. У бюджеті на 2025 рік фінансування будівництва цієї дороги не передбачено", ‒ йдеться у повідомленні.

Читайте також: Які компанії та їхні власники отримали мільярди гривень від держави ‒ дослідження

Там додали, що зазначене будівництво є частиною масштабного інфраструктурного проєкту – південно-західного малого напівкільця. Воно має з’єднати правий та лівий береги Дніпра, охопивши територію від проспекту Академіка Палладіна до Столичного шосе. Це дозволить перерозподілити транспортні потоки та зменшити навантаження на Севастопольську площу й прилеглі вулиці.

"Отож, наразі будь-які будівельні роботи на цьому об’єкті не ведуться через відсутність фінансування на найближчий рік", ‒ підсумували в КМДА.

Читайте також: У Вінницькій області під час тендеру на ремонт доріг застосували схему часів «Великого будівництва» – «Наші гроші»

Нагадаємо, у телефоні консультанта національної програми "Велике будівництво" Юрія Голика знайшли переписку з ексвласником фірми СК "Стройінвест", яка останні роки на тендерах отримала від держави близько 4,5 мільярда гривень на різноманітні роботи.