UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада приняла закон про прозорість в закупках Міноборони

Закупівлі повинні проводитись шляхом використання електронної системи Prozorro

Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №8381 про запровадження прозорості в оборонних закупівлях. За законодавчу ініціативу проголосували 264 депутати, повідомив за підсумками засідання 24 лютого депутат Ярослав Железняк.

Законопроект, який розробили та внесли допарламенту після скандалу про махінації на закупівлях Міноборони, які викрило ZN.UA, пропонує обов'язково оприлюднювати в системі Prozorro ціни, за якими оборонні замовники купують товари для військових та інші товари і послуги для забезпечення армії не оборонного призначення.

Згідно із прийнятим законом торги з обмеженою участю, спрощені торги із застосуванням електронної системи закупівель мають проводитись шляхом використання електронної системи закупівель.

Також Міноборони впродовж 10 днів має звітувати про контракти на закупівлі не оборонного значення вартістю понад 200 тис. грн. У звіті потрібно буде зазначати найменування замовника, назву предмета закупівлі та ціну за одиницю товару.

Водночас напередодні Комітет  з питань національної безпеки ВРУ обмежив перелік послуг, деталізовані ціни за результатами яких буде оприлюднено.

Здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану мають відповідати таким принципам як своєчасність та відповідність прийнятим рішенням, забезпечення потреб безпеки і оборони, конкурентність, ефективність використання коштів, результативність, відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці) та запобігання корупції.

Читайте також: Голова НАЗК прокоментував те, що Резніков спочатку знищив антикорупційний підрозділ Міноборони, а зараз його «перезавантажує»

Законопроект зареєстрували у парламенті  24 січня, а через два тижні його визначили невідкладний  та  проголосували за основу із скороченням строку підготовки до другого читання.

При цьому останній скандал довкола закупівельних цін на продукти харчування для військових частин висвітлив багато гострих питань стосовно ризиків таємності оборонних контрактів. Детальніше про це читайте у матеріалі Володимира Даценка «Що таємного в оборонних закупівлях, які не пов’язані зі зброєю?».