Офіс Генерального прокурора та Національна поліція під час розслідування крадіжки 1,3 млрд грн посадовцями Міністерства оборони свідомо порушили підслідність, чим від початку підірвали справу, вказує керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Він зазначив, що відповідно до законодавства, найпізніше на етапі вручення підозри генпрокурор Андрій Костін мусив залучити до справи САП/НАБУ, оскільки екскерівнику департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександру Лієву та очільнику цього департаменту Томасу Нахкуру інкримінують підозру за ч.5 ст. 191 ККУ про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
«Порушення підслідності зʼясувалося ще на початку засідання суду з обрання запобіжного заходу. Заради дешевого піару чорти Татарова/Костіна поставили під загрозу покарання покидьків, які вкрали 1,3 млрд в ЗСУ. Або – свідомо заклали міну під справу, щоб цих покидьків відмазати», - зазначив Шабунін.
Напередодні слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відмовив у запобіжному заході Олександру Лієву, хоча заявив, що вважає підозру обґрунтованою.
Нагадаємо, СБУ 27 січня викрила чиновників оборонного відомства і менеджерів «Львівського арсеналу», які вкрали 1,3 млрд грн на закупівлі 100 тисяч мінометних пострілів для ЗСУ.
За даними слідства, у серпні 2022 року Міноборони уклало контракт на закупівлю оптової партії артилерійських снарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Компанія перерахувало частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну, а та, у свою чергу, вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Міністерство оборони жодного снаряду так і не отримало.