UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності відмовився від власного законопроєкту, що обмежував реформи САП

Це вже друге за сьогодні голосування щодо одного законопроєкту.

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності під керівництвом депутата від президентської партії «Слуга народу» Сергія Іонушаса зібрався ще раз, переголосував і відмовився від власного рішення та від свого законопроєкту, який обмежував реформи САП, повідомив у Telegram голова правління ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.

"Комітет Іонушаса таки відмовився від власного законопроєкту для обмеження реформи САП. Комітет зібрався ще раз о 17:00 і переголосував власне рішення, прийняте кількома годинами раніше. Сталося це після магічного «копняка» від президента. І наших публічних пояснень Іонушасу, чому його законопроєкт - погана ідея", - написав Шабунін.

Він додав, що президент розуміє, що реформа САП у редакції комітету закінчилася б скандалом із МВФ, ЄС та США. Проте, вважає Шабунін, і урядовий законопроєкт потребує доопрацювань до другого читання - про це прямо говорить голова місії МВФ.

Головне, на його думку, що не враховує урядовий законопроєкт - не скасовує «правки Лозового»; а прямий сигнал про те, що вони мають стати частиною реформи САП, наша влада сьогодні вкотре отримала.

Читайте також: У ВР зареєстрували новий проєкт про посилення незалежності САП, але ОП і Мін’юст можуть блокувати деякі норми

Як раніше повідомлялося, комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності під керівництвом депутата від президентської партії «Слуга народу» Сергія Іонушаса попри наявність урядової пропозиції підготував власний законопроєкт щодо реформи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який депутати вже затвердили на засіданні комітету сьогодні ж, 17 листопада.

Ознайомлені з текстом законопроєкту джерела ЦПК зазначили, що він не забезпечує достатню незалежність САП, що є однією з вимог Європейської комісії, Міжнародного валютного фонду, а також США.

Нагадаємо, раніше комітет під керівництвом Іонушаса уже заблокував законопроєкт, який  мав посилити незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вивівши її зі складу Офісу Генпрокурора та реорганізувавши в окремий орган прокуратури зі статусом окремої юридичної особи.